25

Up od Jawbone – niesamowita bransoleta dla użytkowników iOS

Staram wystrzegać się rozmaitych czarodziejskich urządzeń. Jakiś czas temu popularna była tego typu gumowa bransoleta na nadgarstek w której podobno nawet zawodnicy NBA grali swoje mecze. Szał i niesamowitości, ale nikogo chyba przed śmiercią tudzież ciężką chorobą to nie uchroniło. No wiecie, trudno uwierzyć, że kawałek gumy ma TAKIE MOŻLIWOŚCI. Jawbone, producent Up, nie wmawia […]

Staram wystrzegać się rozmaitych czarodziejskich urządzeń. Jakiś czas temu popularna była tego typu gumowa bransoleta na nadgarstek w której podobno nawet zawodnicy NBA grali swoje mecze. Szał i niesamowitości, ale nikogo chyba przed śmiercią tudzież ciężką chorobą to nie uchroniło. No wiecie, trudno uwierzyć, że kawałek gumy ma TAKIE MOŻLIWOŚCI. Jawbone, producent Up, nie wmawia nam tajemniczych historii o egzotycznych mnichach wykuwających ich urządzenie z metalu składowanego 5 kilometrów pod buddyjskim klasztorem.

Jawbone daje nam do ręki, a w zasadzie na rękę, urządzenie mające kontrolować nasz tryb życia. I robi to niezwykle ciekawie.

Up korzysta z podobno tworzonego przez lata silnika MotionX. Dzięki temu śledzi nasze poczynania: ile kroków zrobiliśmy, ile kalorii zjedliśmy, ile spaliliśmy, ile tkwimy bez ruchu, ile spaliśmy, JAK (!) spaliśmy. Do tego aktywnie potrafi też zachęcić nas do działania: delikatnie się porusza, gdy zbyt długo tkwimy w tej samej pozycji i powinniśmy się poruszać, czy też budzi nas nad ranem w najbardziej odpowiedniej fazie naszego snu.

Może i brzmi to wszystko trochę jak magia, ale każda z tych czynności daje się w jakiś konkretny sposób zmierzyć, także jeśli rzeczywiście poświęcono lata pracy naukowców na stworzenie takich algorytmów, to jestem w stanie to w uwierzyć. Poza zakupem bransolety niezbędne będzie pobranie darmowej aplikacji na iOS (wspierane wszystkie urządzenia – od iPhonów przez iPady po iPody Touch).

Cenę ustalono na 99$ i od 6 listopada Up powinien być dostępny w sklepach, przede wszystkim amerykańskich. Można mieć jednak nadzieję, że ktoś zdecyduje się na import, ewentualnie pokusić się o niego samemu. Chyba jestem zainteresowany.

Tym bardziej, że przewidziano 3 rozmiary w 7 wariantach kolorystycznych:

  • Czarny
  • Ciemny brąz
  • Ciemna czerwień
  • Biały
  • Srebrny
  • Jasna czerwień
  • Błękit

A gdyby i to Was nie przekonało, sprawdźcie filmy promocyjne. To naprawdę wygląda na fajny gadżet, prawda?

[źródło]