Smartfony

Ultrasoniczny skaner odcisków palca stworzy...Qualcomm

Paweł Winiarski
Ultrasoniczny skaner odcisków palca stworzy...Qualcomm
1

Samsung nie ustępuje i cały czas pracuje nad skanerem linii papilarnych, który będzie zintegrowany z wyświetlaczem. Możliwe jednak, że w nowej generacji czujników zarządzi Qualcomm ze swoim pomysłem.

Qualcomm Fingerprint Sensors, bo tak ma nazywać się czujnik, wykorzysta technologię Snapdragon Sense ID. Jeśli wszystko się powiedzie, uda się go zamontować w dowolnym miejscu smartfona - czujnik odczyta układ linii papilarnych nawet przez wyświetlacz o grubości 1,2 mm, przez szkło o grubości 0,8 mm lub przez metal o grubości 0,525 mm. Czytnik zadziała również pod wodą, a to dzięki zastosowaniu technologii ultrasonicznej. Projekt Qualcomma wykorzysta fale dźwiękowe, które odbiją się od skóry użytkownika i w ten sposób odczyta linie papilarne.

Nową technologię Qualcomm udostępni swoim partnerom już w lipcu, jednak jej komercyjnego startu powinniśmy się spodziewać raczej w październiku. Jak jednak widzicie nie są to plany, nie są pomysły, ale już stworzone i zapewne działające technologie. Na chwilę obecną mówi się o wsparciu Snapdragonów 630 i 650, jednak firma oświadczyła, że w przyszłości wesprze również telefony bazujące na innych procesorach.

grafika

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Qualcomm