E-commerce

Udany debiut usługi Allegro Smart! - aż 100 tysięcy użytkowników wykupiło usługę w tydzień

Grzegorz Ułan
Udany debiut usługi Allegro Smart! - aż 100 tysięcy użytkowników wykupiło usługę w tydzień
18

Można powiedzieć, że to był strzał w 10-tkę - kupujący na Allegro skusili się na opcję darmowych dostaw i zwrotów, dzięki wykupieniu nowej usługi Allegro Smart!

Byłem na konferencji prasowej, na której zaprezentowano Allegro Smart! W dużym skrócie - to roczny abonament w cenie 49 zł, który pozwala na skorzystanie z darmowych dostaw i zwrotów przy zakupach na platformie Allegro. Jest też opcja półroczna, kosztująca 39 zł.

W tydzień od startu usługi wykupiło ją już 100 tysięcy allegrowiczów, a przy jej wykorzystaniu kupili 850 tysięcy produktów, czyli 8,5 produktu na jednego kupującego.

Francois Nuyts, prezes Allegro:

To potwierdza, że ​​polscy klienci świetnie liczą i widzą oszczędności, jakie zapewnia im Allegro Smart! Trafiliśmy w sedno, spełniając ich oczekiwania dotyczące oszczędności czasu i pieniędzy, oferując wygodne i bezpłatne dostawy. Codziennie od 10 do 15 tysięcy nowych klientów zaczyna korzystać z Allegro Smart! a to dopiero początek. Równolegle z dołączaniem coraz większej liczby konsumentów, coraz więcej sprzedawców bierze udział w programie. W pierwszym tygodniu sprzedający dodali blisko 4 miliony nowych ofert, aby dołączyć do 34 milionów ofert dostępnych przez Allegro Smart!.

Oprócz darmowych dostaw i zwrotów, abonenci usługi mogą liczyć na specjalne promocje w strefie Smart! czy dodatkowe Monety. Abonament pozwala na odbiór 365 paczek (zakupy za minimum 40 zł u jednego sprzedawcy) w roku za darmo w 15 tysiącach paczkomatów czy innych punktach odbioru.

Najpopularniejszymi kategoriami w pierwszym tygodniu działania usługi były dom i ogród, zdrowie, uroda, żywność. Podobną popularnością cieszyła się elektronika, produkty dla dzieci, książki i multimedia, części samochodowe oraz moda.

Trzeba przyznać, że to naprawdę imponujący wynik, który pozwala stwierdzić, że usługa była wyczekiwana przez kupujących na Allegro. Mam tylko nadzieję, że to dopiero początek zmian i Allegro Smart! w przyszłości będzie jeszcze bardziej upodabniał się do Amazon Prime.

Źródło: inf. prasowa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu