Mobile

Uber zaoferuje przejazdy międzymiastowe [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
20

Uber zaoferuje transport już nie tylko w miastach, ale również między nimi. Firma planuje poszerzyć zakres swoich usług w Polsce.

Uber międzymiastowy

Jak podaje Rzeczpospolita, już niebawem Uber będzie oferował przewóz osób między miastami. Usługa nosi nazwę Uber Hop i jest już od dłuższego czasu dostępna m.in. w USA. Na początek uruchomione ma zostać połączenie na trasie Warszawa - Łódź. Wkrótce natomiast dołączą do niego kolejne. Wszystko zależy od tego, jakim zainteresowaniem będzie cieszyło się to rozwiązanie. Jednocześnie w nadchodzących tygodniach Uber rozszerzy swoją ofertę dla klientów korporacyjnych. Dotąd głównym targetem jego usług byli konsumenci, ale ma to ulec zmianie. W planach jest też uruchomienie usługi w Szczecinie.

Z danych Rzepy wynika, że z aplikacji Ubera w Polsce korzysta już 200 tys. użytkowników. Każdego miesiąca w samej Warszawie rejestruje się 10 tys. osób. Liczba kierowców jest nieznana. Wiadomo jednak, że Polska jest trzecim największym europejskim rynkiem dla Ubera. W pierwszym roku działalności firmy w Warszawie, zainteresowanie usługą ze strony kierowców było trzykrotnie większe niż w Londynie.

Jeżeli chcecie wypróbować Ubera, zostawiam tutaj swojego refflinka, dzięki któremu otrzymacie 25 złotych na pierwszy przejazd (ja otrzymam tyle samo, więc korzyść jest obustronna).

Smartfony LG X

Podczas tegorocznych targów MWC zadebiutować mają dwa smartfony LG X należące do średniej półki cenowej. Model LG X cam będzie nastawiony przede wszystkim na fotografowanie. Producent zastosuje tutaj dwa tylne aparaty: 13 Mpix oraz 5 Mpix. Z przodu umieszczona zostanie kamerka 8 Mpix. Pozostałe parametry wyglądają już dość przeciętnie: czterordzeniowy procesory 1,14 GHz, 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. 5,2-calowy ekran ma mieć rozdzielczość Full HD, a za zasilanie odpowiadać będzie bateria 2520 mAh.

Drugi z modeli LG X screen ma posiadać 4,93-calowy ekran o rozdzielczości HD oraz drugi, mniejszy (wbudowany w sposób identyczny, jak w LG V10) o przekątnej 1,76" i rozdzielczości 520 x 80 px. Pod pozostałymi względami smartfon będzie bardzo podobny: CPU 4 x 1,2 GHz, 2 GB RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej. Z tyłu zastosowanie znajdzie aparat 13 Mpix, a z przodu - 8 Mpix. Bateria ma mieć pojemność 2300 mAh.

Kolejne rendery Galaxy S7

Jest już właściwie pewne, jak będzie wyglądał nowy Samsung Galaxy S7. W sieci pojawiły się kolejne rendery, które tylko utwierdzają w tym przekonaniu. Jednocześnie jednak na ich podstawie możemy wywnioskować, jakie wersje kolorystyczne smartfona trafią na rynek. Rewolucji nie będzie i zobaczymy sprawdzone warianty: srebrny, czarny i złoty. Zwykły "płaski" Galaxy S7 będzie natomiast dostępny tylko w dwóch kolorach: czarnym i złotym. Premierę zaplanowano na 21 lutego, na targach MWC. Wówczas wszystko stanie się już całkowicie jasne.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AplikacjePolskaMobileuber