Polska

Uber wjeżdża do Wrocławia i Poznania. Do niedzieli przejazdy za darmo [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Uber wjeżdża do Wrocławia i Poznania. Do niedzieli przejazdy za darmo [prasówka]
13

Uber sukcesywnie poszerza swoją dostępność. Po Warszawie, Krakowie i Trójmieście firma wkroczyła do Wrocławia i Poznania. Z tej okazji ruszyła też promocja, w ramach której mieszkańcy nowych miast do niedzieli nie zapłacą za przejazdy. Uber w Poznaniu i Wrocławiu Dokładnie dziś o godzinie 7:00...

Uber sukcesywnie poszerza swoją dostępność. Po Warszawie, Krakowie i Trójmieście firma wkroczyła do Wrocławia i Poznania. Z tej okazji ruszyła też promocja, w ramach której mieszkańcy nowych miast do niedzieli nie zapłacą za przejazdy.

Uber w Poznaniu i Wrocławiu

Dokładnie dziś o godzinie 7:00 Uber wystartował w dwóch nowych miastach. Do niedzieli mieszkańcy tych miast będą jeździli za darmo. Są jedna dwa warunki: kurs nie może być droższy niż 50 złotych, a jedna osoba może maksymalnie pięciokrotnie skorzystać z bezpłatnej podwózki. Jednocześnie ruszył konkurs, w ramach którego Uber zachęca klientów do wysyłania zdjęć z pierwszego przejazdu. Należy je wrzucać na Facebooka lub Instagrama z tagiem #UberMojeMiasto. Autorzy najciekawszych fotografii zostaną nagrodzeni upominkami.

Po 8.11 za Ubera będzie już trzeba płacić normalnie. Stawki za przejazdy można sprawdzić na stronie usługi. Przygotowano osobne cenniki dla Poznania i dla Wrocławia.

Aplikacja towarzysząca dla Fallouta 4 już dostępna

W Google Play oraz AppStore zadebiutowała aplikacja towarzysząca dla Fallouta 4. Fallout Pip-Boy jest, jak łatwo się domyślić, panelem dającym dostęp do informacji o naszej postaci, najnowszych komunikatów z gry, a nawet małej minigry. Całość utrzymano w typowej dla Pip-Boya stylistyce. Posiadacze specjalnej, kolekcjonerskiej edycji Fallouta 4 z "prawdziwym" Pip-Boyem na nadgarstek mogą umieścić w nim telefon z uruchomioną aplikacją, co zapewni jeszcze lepsze doświadczenia.

Nvidia obiecuje idealnie działające gry

Nvidia opublikowała listę gier, dla których będą przygotowywane specjalne aktualizacje sterowników. Firma chce w ten pokazać, że dba o swoich klientów i chce im zapewnić możliwie najlepsze wrażenia z rozgrywki. Dedykowane sterowniki zadebiutują dla następujących tytułów:

 • Assassin's Creed: Syndicate
 • Call of Duty: Black Ops III
 • Civilization Online
 • Fallout 4
 • Just Cause 3
 • Monster Hunter Online
 • Overwatch
 • RollerCoaster Tycoon World
 • StarCraft II: Legacy of the Void
 • Star Wars: Battlefront
 • Tom Clancy's Rainbow Six: Siege
 • War Thunder

Mają one być wydawane przed lub najpóźniej w dniu premiery danej gry. Co więcej Nvidia planuje również konkursy dla użytkowników aplikacji GeForce Experience. Łącznie w puli są nagrody o wartości 100 tys. dolarów (gry, karty graficznee oraz zestawy Shield TV).

Huawei Kirin 950 to demon?

Huawei ujawniło swój nowy procesor. Kirin 950 to mocna 64-bitowa jednostka z czterema rdzeniami Cortex-A72 o taktowaniu 2,3 GHz oraz czterema Cortex-A53 1,8 GHz. Towarzyszy im kooprocesor i5 odpowiadający za pracę czujników wbudowanych w urządzenie. Do tego dodajcie jeszcze wsparcie dla LTE cat. 6 oraz GPU Mali T880MP4. Za produkcję chipów odpowiada TSMC, który po raz pierwszy zastosował tutaj proces produkcyjny 16 nm FinFet. Dało to świetne rezultary, bo Kirin 950 zanotował aż 82,945 pkt w benchmarku AnTuTu. Nie pobił co prawda Snapdragona 820, który miał 83,774 pkt, jednak biorąc pod uwagę pozycję Huawei na rynku procesorów jest to fenomenalny wynik. Oby tylko nowy Kirin wreszcie oferował należytą wydajność w grach, z czym dotąd był pewien problem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu