Polska

Tidal darmowy dla obecnych i nowych abonentów Play!

Konrad Kozłowski
Tidal darmowy dla obecnych i nowych abonentów Play!
56

O godzinie 11:30 rozpoczęła się konferencja prasowa zorganizowana przez "fioletowego" operatora. Jeszcze przed jej startem jasne było, że dotyczyć będzie oferty muzycznej, a opublikowane zdjęcie jednoznacznie zasugerowało nowego-starego partnera Playa. Wcześniej usługa znana w Polsce pod nazwą WiMP,...

O godzinie 11:30 rozpoczęła się konferencja prasowa zorganizowana przez "fioletowego" operatora. Jeszcze przed jej startem jasne było, że dotyczyć będzie oferty muzycznej, a opublikowane zdjęcie jednoznacznie zasugerowało nowego-starego partnera Playa. Wcześniej usługa znana w Polsce pod nazwą WiMP, teraz jako Tidal, może okazać się ciekawą propozycją, szczególnie dla abonentów Play oraz wymagających słuchaczy.

Spotify, Apple Music i Deezer były wymieniane jako najbardziej rozpoznawalne usługi streamingowe. Kwestia słuchania muzyki na telefonie wygląda nieco inaczej. 1/3 klientów Play słucha w ten sposób muzyki, ale połowa z nich kopiuje pliki z komputera, a około 1/3 korzysta z YouTube. Dlatego Play stara się zaspokoić takie potrzeby usługami dodanymi.

Zgodnie z oczekiwaniami Play kontynuuje współpracę z Tidal, który oferuje 36 mln utworów, co przekłada się na 48 ton płyt CD (bez opakowań), a przesłuchanie wszystkiego zajęłoby 200 lat. Z Tidal korzystać można na 3 urządzeniach.

"Muzyka przechodzi do Play" to nazwa oferty muzycznej, dzięki której posiadający abonament w Play klienci uzyskają darmowy dostęp do usługi Tidal Premium. Transfer danych będzie jednak rozliczanych według pakietów. Nowa oferta obowiązuje w ramach abonamencie Play, Play Mix, Play Internet oraz Red Bull Mobile.

Około północy w App Store i Google Play pojawią się nowe wersje aplikacji Tidal, które będą w stanie rozpoznać abonentów Play. Wtedy pojawi się tam nowa opcja logowania do aplikacji, właśnie jako abonent Play i bez dodatkowych kosztów będzie można aktywować dwuletnie konto premium w Tidal. Co ważne, nieistotne jest kiedy tego dokonamy - zawsze są to 2 lata.

Dla klientów prepaidowych Play także przygotował ofertę, dzięki której możliwa jest aktywacja Tidal Premium za 1 zł / dzień. Płatność nie jest automatyczna, więc nie będą oni narażeni na dodatkowe koszty.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu