9

Uber, PayPal, Evernote, Boomerang – Outlook otrzymuje nowe dodatki i możliwości [prasówka]

Microsoft jakiś czas temu zapowiedział możliwość rozszerzania funkcji Outlooka poprzez dodatki. Początkowo ich lista nie była zbyt imponująca – właściwie był na niej tylko Uber. Teraz pojawili się kolejni partnerzy, na czym skrzynka pocztowa MS na pewno skorzysta. Outlook z nowymi dodatkami Dodatek Ubera pozwala bezpośrednio w Outlooku zamawiać transport na określoną porę. PayPal umożliwia […]

Microsoft jakiś czas temu zapowiedział możliwość rozszerzania funkcji Outlooka poprzez dodatki. Początkowo ich lista nie była zbyt imponująca – właściwie był na niej tylko Uber. Teraz pojawili się kolejni partnerzy, na czym skrzynka pocztowa MS na pewno skorzysta.

Outlook z nowymi dodatkami

PayPal-image-2-border

Dodatek Ubera pozwala bezpośrednio w Outlooku zamawiać transport na określoną porę. PayPal umożliwia wysyłanie pieniędzy znajomym. Za pomocą Evernote zapiszemy notatki z otrzymany wiadomości i załączymy je do wysyłanych. Boomerang pozwoli nam natomiast na planowanie wysyłki maili na inne godziny. Niebawem dołączą do nich: IFTT, Yelp oraz Wunderlist. Microsoft zachęca deweloperów do współpracy. Szczegóły znaleźć można na dedykowanej stronie pod adresem dev.outlook.com. Wraz z tą informacją Microsoft ogłosił, że rozszerza dostępność Outlooka w nowej wersji preview. Ma on niebawem zostać aktywowany u szerszego grona odbiorców. Dajcie znać, kiedy już będziecie mieli.

Zabezpieczanie plikow na Dropbox kluczem USB

u2f-key

Dropbox od teraz obsługuje dwuetapową autoryzację użytkowników z wykorzystaniem kluczy USB U2F. Są to specjalne pamięci USB z zaszyfrowanymi danymi, które umożliwią nam dostęp do naszego konta oraz plików. Po aktywowaniu tej funkcji, aby zalogować się do usługi, będziemy musieli podłączyć stosowny klucz. W razie potrzeby ciągle jednak będzie istniała możliwość użycia alternatywej metody: aplikacji lub kodów SMS. Czy pomysł się przyjmie? Nie jest on raczej nowy. Niewykluczone, że Dropbox celuje w ten sposób w klientów biznesowych i korporacyjnych, którzy często opierają swoje zabezpieczenia ot ego typu rozwiązania.

nowe aplikacje Github

3c5f7d74-4082-11e5-856c-133cae8d342e

GitHub poinformował o udostępnieniu nowych programów dla Windows oraz OS X. Są one zunifikowane i jednolite, a także zastępują dotychczasowe aplikacje, które idą w odstawkę. Uzytkownicy, którzy już wcześniej z nich korzystali, powinni automatycznie otrzymać nowsze wersje. Różnice? Możliwe jest podglądanie dowolnych projektów i nawigowanie po nich za pomocą bocznego panelu. Rozszerzono również możliwości zarządzania gałęziami. Historia zmian jest natomiast przedstawiana jako graf, co ma ułatwić odnajdywanie konkretnych modyfikacji i usprawnić nadzorowanie projektów.