Polska

Uber otwiera centrum usług w Krakowie. Firma zainwestuje w Polsce 38 mln złotych!

Tomasz Popielarczyk
Uber otwiera centrum usług w Krakowie. Firma zainwestuje w Polsce 38 mln złotych!
31

Uber ogłosił otwarcie swojego centrum usług w Krakowie. Firma zapowiedziała wielomilionowe inwestycje w naszym kraju w najbliższych latach. Rekrutacja pracowników rusza już dziś. Uber działa już 67 krajach, a na jego mapie znajduje się 361 miast. Firma zatrudnia ponad 5 tys. osób. Liczba kierowcó...

Uber ogłosił otwarcie swojego centrum usług w Krakowie. Firma zapowiedziała wielomilionowe inwestycje w naszym kraju w najbliższych latach. Rekrutacja pracowników rusza już dziś.

Uber działa już 67 krajach, a na jego mapie znajduje się 361 miast. Firma zatrudnia ponad 5 tys. osób. Liczba kierowców przekroczyła już milion, a dziennie aktywnych - 50 tys. Na tym nie koniec - każdego dnia wykonują oni 3 mln kursów. Debiutując w Polsce ponad roku temu Uber miał dość duże oczekiwania względem naszego rynku. Jesteśmy jednym z najszybciej rozwijających się regionów, co dawało duże perspektywy rozwoju. Uber docenił również stabilność polityczną i ekonomiczną oraz położenie naszego kraju. Zanim jeszcze samochody Ubera do nas wjechały zanotowano ponad 10 tys. pytań w tej sprawie. Na przestrzeni ostatnich miesięcy działalność Ubera była sukcesywnie poszerzana. Dziś jest on już dostępny w największych miastach, a od od niedawna również we Wrocławiu i Poznaniu. Warszawa stała się natomiast najszybciej rozwijającym się miastem w Europie. Z danych IPSOS wynika, że aż 95 proc. klientów jest zadowolonych z korzystania z Ubera.

Właśnie dlatego staliśmy się miejscem otwarcia COE (Center of Excellence), a więc centrum usług Ubera. Jest to placówka skupiająca się przede wszystkim na obsłudze klienta oraz zarządzaniu społecznością. Zostanie ona ulokowane w Krakowie, ale ma obsługiwać aż 4 największe rynki z regionu EMEA. Uber zamierza w ciągu najbliższych lat zainwestować w nasz rynek 38 mln złotych. Do 2017 roku zatrudnienie znajdzie tutaj 140 osób. Proces rekrutacji rusza już teraz. Poszukiwani są menadżerowie operacyjni oraz osoby do zarządzania społecznością. Wszystkie oferty znajdziecie na stronie Ubera, natomiast strona nowego COE została udostępniona pod adresem uberkrakow.com.  W styczniu zostaną poczynione pierwsze kroki w kierunku rozpoczęcia działalności placówki.

Podczas dzisiejszego spotkania w Warszawie, przedstawiciele amerykańskiego Ubera wielokrotnie podkreślali konieczność inwestowania w Polsce, a także korzyści z tego płynące. Otwarcie COE uzyskało wsparcie ze strony Biura Radcy Handlowego Ambasady Amerykańskiej oraz Amerykańskiej Izby Handlowej. Wsparcie merytoryczne zapewniać firmie będzie natomiast Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. Kraków nie jest przypadkowym miejscem. To obecnie jeden z największych tego typu hubów w kraju. Mamy zatem powody do radości, bo taka inwestycja jest pewną nobilitacją. Nie pierwszą i nie ostatnią zresztą. W ciągu ostatnich 25 lat amerykańskie firmy zainwestowały w Polsce ponad 30 mld dolarów, tworząc ponad 200 tys. miejsc pracy. Nie tak dawno przecież informowaliśmy o otwarciu polskiego Google Campus. Amerykanie coraz chętniej na tym polu zaznaczają swoją obecność w Polsce. Szkoda, że jeszcze nie przekłada się to na szersze portfolio usług konsumenckich. Na to będziemy musieli zapewne jeszcze chwilę poczekać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Polskainwestycjestartupsuber