Uber

Uber Health startuje już oficjalnie, ułatwi pacjentom wizyty w placówkach medycznych

Kamil Pieczonka
Uber Health startuje już oficjalnie, ułatwi pacjentom wizyty w placówkach medycznych
2

Uber Health wystartował dzisiaj oficjalnie w Stanach Zjednoczonych. Usługa skierowana szczególnie do przewlekle chorych pacjentów, którzy mają problem z poruszaniem się wychodzi z fazy testów. Jak zapewnia firma, zapewni pacjentom bezpieczny i wygodny transport do placówek medycznych.

Według informacji podanych przez Ubera, każdego roku ponad 3,5 mln Amerykanów nie trafia na umówioną wizytę u lekarza z powodu kłopotów z transportem. Dzięki możliwościom jakie stwarza Uber. Teraz ma to być znacznie łatwiejsze, a placówka medyczna będzie mogła w każdej chwili sprawdzić, gdzie znajduje się pacjent, który ma umówioną wizytę. Co więcej, aby zamówić przejazd w ramach Uber Health nie będzie potrzebny ani smartfon, ani aplikacja. Firma uruchomiła specjalny serwis telefoniczny, dla tych, którzy z nowymi technologiami są na bakier.

Jak działa Uber Health?

Uber Health zapewnia elastyczne planowanie podróży pacjenta. Już na 30 dni przed planowaną wizytą u lekarza, pacjent korzystający z aplikacji może zaplanować trasę, wybrać dogodną godzinę i oszacować czas podróży. Dzięki temu możliwe jest wygodne ustalenie transportu na wizyty kontrolne, np. wtedy, gdy pacjent pozostaje jeszcze pod opieką określonej placówki medycznej.

źródło: Uber Health

Organizacje opieki zdrowotnej, a także użytkownicy usługi Uber Health z łatwością mogą śledzić pełny proces realizacji usługi: od momentu odebrania pacjenta, aż po jego transport do placówki medycznej i wizytę u lekarza. Według zapewnień firmy, standard usługi jest zgodny z ustawą o ochronie zdrowia i danych pacjentów HIPAA (Health Insurance Portability i Accountability Act). Przy wdrożeniu usługi Uber Health, firma Uber współpracowała z Clearwater Compliance. Rezultaty badania oceny ryzyka jednoznacznie dowiodły, że usługa w pełni odpowiada rygorystycznym standardom HIPAA, oraz że wrażliwe dane dotyczące zdrowia pacjentów są odpowiednio zabezpieczone i zaszyfrowane.

W trakcie programu pilotażowego Uber Health testowało ponad 100 placówek medycznych w całych Stanach Zjednoczonych.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu