Uber

Uber Eats już działa w Krakowie. Na start 70 restauracji do wyboru

Grzegorz Ułan
Uber Eats już działa w Krakowie. Na start 70 restauracji do wyboru
2

Uber Eats poinformował właśnie o udostępnieniu usługi dowozu jedzenia z restauracji mieszkańcom Krakowa. Kraków tym samym jest już 3 miastem w Polsce, po Warszawie i Poznaniu, w którym Uber Eats działa.

Premiera Uber Eats w Polsce miała miejsce w Warszawie w lutym zeszłego roku. Poznań doczekał się tej usługi we wrześniu, teraz przyszedł czas na Kraków.

Krzysztof Radoszewski, Dyrektor Generalny Uber Eats w Polsce:

Po wielu miesiącach przygotowań możemy w końcu ogłosić tę fantastyczną wiadomość. Kraków jest już oficjalnie trzecim miastem w Polsce, w którym można zamawiać jedzenie z blisko 70 tutejszych restauracji przez aplikację Uber Eats. Zadbaliśmy o to, by odzwierciedlić kulinarną różnorodność, z której słynie Kraków. Użytkownicy mogą wybierać dania z restauracji oferujących rozmaite rodzaje kuchni, z wielu półek cenowych. Znajdziemy tu zarówno lokale serwujące dania z tradycyjnej kuchni polskiej, jak również potrawy z Dalekiego Wschodu, a także kuchnię włoską, śródziemnomorską, czy libańską. Prowadzimy też rozmowy z kolejnymi restauracjami w Krakowie i z biegiem czasu liczba dostępnych dla użytkowników smaków z pewnością wzrośnie.

Uber Eats to po stronie użytkowników aplikacja mobilna, gdzie mogą przeglądać potrawy ze współpracujących restauracji w swoim mieście. Wystarczy wybrać interesujące nas danie, zamówić, a dostawcy Ubera, dowiozą je nam pod wskazany adres. Uber deklaruje, że czas takiej dostawy nie powinien przekroczyć 30 minut. Podobnie jak w aplikacji do zamawiania przejazdów, możemy tu śledzić trasę i odczytywać szacowany czas dojazdu.

Przy okazji premiery w Krakowie Uber pochwalił się statystykami, z których wynika, iż na start obsługiwali jedynie 150 restauracji, ale w ciągu roku liczba ta zwiększyła się już do 1000 restauracji.

W lutym ubiegłego roku, gdy uruchomiliśmy naszą usługę w Warszawie, co druga restauracja (55 proc.) nie miała u siebie opcji dostawy. Można powiedzieć, że udało nam się wypełnić tę lukę. Umożliwiamy użytkownikom zamawianie jedzenia z miejsc, które wcześniej nie miały u siebie takiej usługi. Z drugiej strony – wiele lokali, z którymi zaczęliśmy współpracę, musiało zwiększyć u siebie obsadę kuchni, żeby sprostać rosnącej liczbie zamówień za pośrednictwem naszej aplikacji. Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy Krakowa również docenią naszą usługę.

Aplikacja Uber Eats dostępna jest na smartfony z Androidem i iOS. Można za jej pomocą zamawiać posiłki w godzinach pomiędzy 11:00 a 23:00. Koszt dostawy wynosi 7,99 zł, bez względu na wielkość zamówienia i nie ma przy tym limitu minimalnej kwoty.

Źródło: inf. prasowa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu