Uber

Uber już prawie jak taksówki, przejazdy gotówkowe dla warszawiaków dostępne na stałe

Grzegorz Ułan
Uber już prawie jak taksówki, przejazdy gotówkowe dla warszawiaków dostępne na stałe
7

Początkowo w ramach testów Uber wprowadził taką opcję u 10% współpracujących kierowców, ale od wczoraj opcja ta została wprowadzona na stałe i będzie dostępna u każdego kierowcy Ubera w Warszawie, który zaopatrzy się w kasę fiskalną.

To już coraz bliżej do uwarunkowań, z którymi muszą się liczyć taksówkarze, w zasadzie brakuje już tylko licencji, ale ustawa już na to jest, więc to kwestia czasu.

Uber zdaje sobie z tego sprawę, więc szykuje się na taką ewentualność i niejako zmusza współpracujących kierowców do zainteresowania się zakupem kasy fiskalnej. Nie jest to obowiązek, ale kierowcy będą musieli się liczyć, że sporo przejazdów im umknie.

Teraz pasażer, który będzie chciał zamówić Ubera każdorazowo będzie musiał wybrać płatność gotówką, jeśli domyślną płatność ma inną, no i w ten sposób pokażą mu się tylko samochody Ubera wyposażone w kasę fiskalną.

Magdalena Szulc z biura prasowego Uber Polska:

Każdy kierowca przed przejazdem będzie mógł podjąć decyzję, czy chce zaakceptować przejazd gotówkowy, czy nie. Wskaźnik akceptacji zleceń nie ma wpływu na ewentualne zawieszenie konta. Kierowcy powinni pamiętać, że jeśli będą akceptowali zlecenia, a następnie je anulowali, konto może zostać zawieszone.

Kierowcy raczej sceptycznie podchodzą do wyposażania się w kasy fiskalne, jako argument przeciw wskazują na konieczność wożenia ze sobą gotówki, wygodniejszą dla nich formą i bezpieczniejszą jest płatność bezgotówkowa w tle poprzez aplikację.

Źródło: Money.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu