Uber

Uber Connect już dostępny. Można zamawiać odbiór lub nadanie paczki w cenie przejazdu

Grzegorz Ułan
Uber Connect już dostępny. Można zamawiać odbiór lub nadanie paczki w cenie przejazdu
23

Uruchomienie usługi Uber Connect zostało zapowiedziane kilka miesięcy temu na globalnej konferencji, a dziś Uber poinformował o jej udostępnieniu w Polsce.

W przypadku, gdy mamy do nadania jakąś pilną przesyłkę do kogoś w naszym mieście, a nie chcemy zamawiać i czekać na kuriera, dzięki Uber Connect możemy zamówić w aplikacji Ubera kierowcę, który podjedzie do nas, odbierze paczkę i dowiezie do jej odbiorcy.

Michał Konowrocki, Dyrektor Zarządzający Uber Poland:

W trakcie kryzysu wywołanego pandemią szukaliśmy sposobów na to, jak nasza platforma może pomóc użytkownikom oraz klientom biznesowym w przewożeniu niezbędnych przesyłek. Jednocześnie chcieliśmy zapewnić dodatkowe możliwości zarobkowe współpracującym z nami partnerom. Postanowiliśmy dostosować naszą technologię do rosnących oczekiwań społeczności i firm. Sytuacja na świecie jest dynamiczna, dlatego skupiamy się na rozwijaniu usług, które odpowiadają na nowe potrzeby.

Sprawdziłem już w swojej aplikacji, usługa dostępna jest pod kafelkiem Paczka. Po jej kliknięciu możemy wybrać czy nadajemy paczkę czy zamawiamy paczkę z odbiorem od kogoś innego. W kolejnym kroku podajemy numer telefonu odbiorcy lub nadawcy. Oczywiście, później trasę przejazdu możemy śledzić w aplikacji, tak samo jak przy zamówieniu tradycyjnym kierowcy Ubera.

Łączne przesyłki w ramach jednego przejazdu nie mogą ważyć więcej niż piętnaście (15) kg, muszą wygodnie mieścić się w bagażniku średniej wielkości pojazdu silnikowego oraz nie mogą mieć łącznej wartości większej niż 500 PLN. Musisz przygotować, bezpiecznie zapakować i okleić przesyłkę w celu bezpiecznej dostawy.

Jakie są ograniczenia? Tego Uber już nie podaje w komunikacie, ale zajrzałem do regulaminu, z którego można wyczytać, iż nie nadamy tak paczki z zawartością niedozwoloną w większości firm kurierskich. Do tego waga przesyłki nie może przekraczać 15 kg i musi mieścić się w bagażniku, a wartość zawartości nie może przekraczać 500 zł.

Niemniej to dobry pomysł na zdywersyfikowanie dochodów kierowców Ubera, którym to liczba zamówień przejazdów z pewnością spadła w ostatnim roku, no i przydatna jest to opcja dla klientów w nagłej potrzebie wysłania takiej przesyłki.

Z usługi Uber Connect mogą już korzystać mieszkańcy Warszawy, Poznania, Krakowa, Wrocławia oraz Trójmiasta.

Źródło: Uber.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu