Felietony

Tylko przy 4% wysyłanych wiadomości z Gmaila używamy opcji formatowania

Grzegorz Ułan
Tylko przy 4% wysyłanych wiadomości z Gmaila używamy opcji formatowania
13

O nowym oknie wysyłania wiadomości informowaliśmy Was jeszcze w zeszłym roku. Prawdopodobnie już u wszystkich użytkowników jest to domyślna forma przy tworzeniu emaila. Wczoraj Google poinformowało o nowej opcji, a mianowicie "przypięciu" na stałe paska formatowania. Tłumaczy to tym, iż jedynie p...

O nowym oknie wysyłania wiadomości informowaliśmy Was jeszcze w zeszłym roku. Prawdopodobnie już u wszystkich użytkowników jest to domyślna forma przy tworzeniu emaila. Wczoraj Google poinformowało o nowej opcji, a mianowicie "przypięciu" na stałe paska formatowania.

Tłumaczy to tym, iż jedynie przy 4% z wszystkich wiadomości wysyłanych przez tego webmaila używane są opcje formatowania (według danych z 2012 roku z Gmaila aktywnie korzystało 425 milionów użytkowników, co daje nam lekko kilkanaście miliardów wiadomości dziennie). Dodatkowo badania wykazały, że jeśli już ktoś raz użyje którejś z opcji w tym pasku, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż skorzysta z niego ponownie.

Dlatego teraz, podczas pisania i uaktywnienia tego paska, zostaje on "przypiety" na stałe, by móc do niego szybko wrócić podczas wpisywania treści wiadomości.

Przyznam, że taka drobna zmiana, ale powinna skutecznie wpłynąć na zwiększenie popularności tej opcji, ale chyba jedynie w przypadku osób, które do tej pory sporadycznie z tego korzystały. Osobiście nie zdarza mi się to w ogóle, nawet jak korzystałem kiedyś z Thunderbirda, zawsze na początku włączałem tworzenie i odbieranie emaili w czystym tekście. A jakie są Wasze zwyczaje?:)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Gmail