Płatności i bankowość

Tylko połowa klientów z podpisaną umową bankowości internetowej korzysta z niej aktywnie

Grzegorz Ułan
Tylko połowa klientów z podpisaną umową bankowości internetowej korzysta z niej aktywnie
4

Od wielu lat nie wyobrażam sobie korzystania ze swojego konta w banku bez dedykowanego serwisu internetowego. Wizyty w banku ograniczam do niezbędnego minimum, można średnio to określić na jedną wizytę w roku.

Okazuje się, że wielu klientów polskich banków, mimo podpisanej umowy na dostęp do bankowości internetowej zwyczajnie z niej nie korzysta, więc wszelakie zlecenia przelewów muszą dokonywać w placówkach banku (ewentualnie na poczcie...)

Jak to wygląda w liczbach? Na dzień 30 czerwca 2016 roku polskie banki miały podpisane 31,5 mln umów, z czego 15,2 mln. aktywnych klientów uznano za aktywnie korzystających (przynajmniej jedno zalogowanie w miesiącu). Faktem jest jednak, że udział aktywnych klientów systematycznie rośnie, w porównaniu z rokiem ubiegłym o ponad milion.

Inne ciekawe dane, jakie znalazłem w najnowszym raporcie NetB@nk, to średnia liczba przelewów, która wyniosła 6 i utrzymuje się na niezmienionym poziomie od kilku kwartałów (u mnie zamyka się to w 5 przelewach), a średnia transferów pieniężnych na koncie - 5 872,00 zł.

Z całością raportu możecie zapoznać się pod tym adresem.

Photo: Variant/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu