Płatności i bankowość

Polacy opłacają rachunki głównie przez internet i na ostatnią chwilę

Grzegorz Ułan
Polacy opłacają rachunki głównie przez internet i na ostatnią chwilę
10

Dostaliśmy właśnie na email wyniki badań, wykonanych na zlecenie firmy Blue Media, a mających na celu odpowiedzieć na pytanie, jak Polacy opłacają swoje comiesięczne rachunki.

Badanie wykonano metodą CATI, na podstawie wywiadów telefonicznych na próbie 1004. Okazało się, że to najczęściej kobiety opłacają rachunki w gospodarstwach domowych i to w liczbie najczęściej od 5 do 6 rachunków.

Prawdopodobnie dlatego, że kobiety rzadziej zapominają i częściej płacą w terminie.

Ciekawe wyniki prezentuje wykres, który tłumaczy dlaczego zapominamy.

Osobiście zaliczam się do grupy, która nie lubi opłacać rachunków i nieprzyjemne rzeczy odkładam na później. Z tą różnicą, że jednak zawsze płacę w terminie, gdyż jednocześnie nie lubię mieć zaległości.

Jak opłacamy? Najczęściej przez internet, to chyba już nikogo nie dziwi. Nie wyobrażam sobie, tak jak to kiedyś trzeba było, za każdym razem wyczekiwać w kolejce na poczcie. Choć część z nas nadal tak opłaca. Podejrzewam, że jest to starsza grupa respondentów (próba była w przedziale wieku 18-65 lat).

Kiedy? Kiedy zapada termin płatności, tu też się podpisuje, zawsze czekam do ostatniej chwili. Druga grupa natomiast wybiera sobie jeden dzień w miesiącu i wtedy opłaca wszystkie rachunki. Z całością raportu możecie się zapoznać z materiału dostępnego w formie pdf pod tym linkiem.

Photo: Wavebreakmedia/Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu