Moje przemyślenia

Tylko na Antyweb! Zapłać rachunek z Sprytnym Billem a będziesz miał szansę wygrać super zestaw FitBit!

Grzegorz Marczak
38

Ruszamy z kolejnym ciekawym konkursem dla czytelników Antyweb. Tym razem przetestujemy (a właściwie to wy przetestujecie) jak działa Sprytny Bill czyli mobilna aplikacja przy pomocy której możemy zapłacić za nasze rachunki. Aplikacja została stworzona przez uPaid, który współpracuje MasterCard M...

Ruszamy z kolejnym ciekawym konkursem dla czytelników Antyweb. Tym razem przetestujemy (a właściwie to wy przetestujecie) jak działa Sprytny Bill czyli mobilna aplikacja przy pomocy której możemy zapłacić za nasze rachunki. Aplikacja została stworzona przez uPaid, który współpracuje MasterCard Mobile. dlatego też o bezpieczeństwo raczej nie musimy się martwić.

Jak to działa?

Jak działa aplikacja Sprytny Bill i jak się płaci rachunki z komórki? Proces jest moim zdaniem banalnie prosty. Na początku musimy zdefiniować naszą kartę płatniczą lub kredytową (tak, można płacić kartą kredytową za rachunki) oraz założyć konto, potem następuję spięcie karty z numerem telefonu i potwierdzenie tego faktu SMS-em.

Następnym krokiem jest już wprowadzenie danych transakcji do aplikacji. Możemy to zrobić na dwa sposoby - jeśli nasz rachunek ma kod kreskowy to skanujemy go i wszystkie dane są z automatu uzupełniane. Jeśli natomiast mamy pecha i nie ma kodu to wprowadzamy dane ręcznie, na szczęście można później taki szablon zapisać. Na koniec pozostałej nam opłacić rachunek i potwierdzić transakcje wprowadzając kod CVC2/CVV lub mpin.

Na co warto zwrócić uwagę, to fakt że podpinając na przykład kartę do Sprytnego Bila można będzie bardziej efektywnie wykorzystać programy typu cashback:)

Słowo o prowizjach, które niestety towarzyszą nam przy każdej transakcji niezależnie od tego czy jest to mobile czy klasyczna karta lub przelew. W przypadku płacenia przez Sprytnego Bila kartą Master Card prowizja jest stała od transakcji i wynosi 97 gorszy.

Niestety gorzej jest jeśli podpinamy kartę Visa. Prowizja wynosi wtedy 2,3 % (jest o tym informacja w aplikacji). Związana jest ona głównie z opłata interchange dla Visy, która nie wprowadziła jeszcze płaskiej stawki za płatności poza klasycznymi terminalami czyli na przykład przez aplikacje mobilne. Może jest to dobry moment aby zapytać Visę kiedy takie stawki zostaną wprowadzone? Aby jednak nikt w tym konkursie nie czuł się poszkodowany dla każdego kto skorzysta z tej Kill Billa w czasie naszej akcji jest 10% cashback :) , ale o tym za chwilę.

Przejedźmy jednak do konkursu

Walczymy o naprawdę fajną rzecz jaką jest system FitBit i najnowsze rozwiązanie czyli Flex (o ile będzie niedługo dostępne, jeśli nie wybierzemy inne narzędzie od FitBit). FitBit to narzędzie do monitorowania naszego stanu zdrowia, naszej kondycji, naszego snu itp. Generalnie bardzo porządne i znane na świecie rozwiązanie w tej kategorii. Flex o którym mowa ma być wypuszczony na rynek już jesienią.

Jak wygrać Flexa od Fitbit? Wystarczy przetestować Sprytnego Billa i przesłać na adres Bill@sprytnybill.pl swoje sugestie, opinie, wrażenia. Szykowana jest nowa wersja tej aplikacji dlatego wszelkie uwagi co poprawić, zmienić i czego brakuje będą bardzo cenne. Autor najciekawszego testu / recenzji zdobędzie w/w nagrodę główną.

Testują aplikację oczywiście trzeba będzie dokonać płatności za rachunek i tutaj mam dla was drugą część nagrody czyli 10% cashback z limitem 10 PLN per transakcja. Każdy użytkownik może uzyskać zwrot za maksymalnie 3 transakcjach czyli sumując mamy kwotę 30 PLN (w załączonym regulaminie poniżej jest opis jak uzyskać zwrot czyli jakie dane trzeba przesłać do BOK)

Jeśli chodzi o ramy czasowe to konkurs zaczynamy dzisiaj czyli 19.03.2013 a kończymy 29 marca 2013 roku o godzinie 12:00. W tym czasie transakcje które wykonacie przy pomocy Sprtynego Billa będą z 10% cashbackiem (na warunkach opisanych zdanie wyżej). Na przesłanie swoich recenzji i uwag odnośnie aplikacji macie natomiast czas do końca marca czyli do 31.03.2013 . Zwyciąca konkursu zostanie ogłoszony na Antyweb 3 kwietnia.

Oficjalny regulamin konkursu znajdziecie w tym linku. Bardzo proszę o zapoznanie się z nim przed przystąpieniem do zabawy.

Sprytny Bill dostępny jest zarówno w wersji na Androida jak również na system iOS.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu