Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Muzyka

Tylko na Antyweb – wiemy jak będzie wyglądać nowa aplikacja WiMPa na iOS!

KK
Konrad Kozłowski
4

WiMP zabrał się ostro do roboty - premiera oferty HiFi, czyli muzyki w bezstratnym formacie oraz webowej wersji usługi to najwyraźniej tylko początek walki o użytkowników. Zapowiadana aktualizacja mobilnej aplikacji WiMPa dla iPhone'a oraz iPada nadchodzi wielkimi krokami, a my już dzisiaj, przed je...

WiMP zabrał się ostro do roboty - premiera oferty HiFi, czyli muzyki w bezstratnym formacie oraz webowej wersji usługi to najwyraźniej tylko początek walki o użytkowników. Zapowiadana aktualizacja mobilnej aplikacji WiMPa dla iPhone'a oraz iPada nadchodzi wielkimi krokami, a my już dzisiaj, przed jej premierą, dysponujemy zrzutami ekranu obydwu wersji aplikacji.

Aplikacja instalowana na iPodach touch oraz iPhone'ach nie może poszczycić się dziś wysokimi notami wśród użytkowników. Problematyczna nawigacja i zdezaktualizowany interfejs to najczęściej wytykane wady, ale wygląda na to, że WiMP zamierza je wszystkie wyeliminować. Wzorem najpopularniejszych aplikacji, WiMP także zdecydował się na porzucenie dolnego panelu, jako menu nawigacyjnego na ten wysuwany z lewej krawędzi ekranu oraz spłaszczenie interfejsu (przystosowanie do iOS7). Daje on znacznie większe możliwości, co od razu zauważamy przeglądając dostępne zrzuty ekranu. Dzięki niemu zyskujemy bardzo łatwy dostęp do sekcji "Moja Muzyka" (o której za chwilę) oraz "Zawartość offline", gdzie znajdziemy wszystkie multimedia zapisane w pamięci urządzenia. Znalazły się tam także skróty do nowości, sugerowanych playlist, ustawień, przyjaciół, oraz opcji wyszukiwania audio. Prawdopodobnie panel ten będziemy aktywować gestem poziomym od krawędzi ekranu ku środkowi.

To z czego korzystamy najczęściej to zapisane przez nas utwory, playlisty, albumy i wykonawcy, a dotychczasowa aplikacja WiMPa wcale nam tego nie ułatwiała. Dlatego w nadchodzącej aktualizacji skupiono się właśnie na uporządkowaniu zapisanych i oznaczonych jako ulubione treści. Efektem jest nowy sposób nawigacji, który przypomina to co znajdziemy w Spotify - w górnej części ekranu znajdują się zakładkami z konkretnymi kategoriami, a pomiędzy nimi najprawdopodbniej możliwe będzie przemieszczanie się poprzez wykonanie poziomego gestu w jednym z kierunków.

WiMP coraz chętniej promuje także posiadane w swojej ofercie teledyski w jakości HD (łatwo dostępne z podstrony wykonawcy) oraz funkcję wyszukiwania audio, która działa na tej samej zasadzie co SoundHound czy Shazaam. Do tej pory była ona nieco ukryta, teraz WiMP zdecydował się "wyciągnąć" na pierwszy plan.

Jeśli chodzi o wysuwany panel, to na podobny zabieg zdecydowano się w przypadku aplikacji dla iPada. Jego zawartość jest taka sama jak w wersji aplikacji dla iPhone'a, lecz pozostałe elementy interfejsu prezentują się nieco inaczej - oczywiście ze względu na znacznie większą dostępną przestrzeń na ekranie. Ekran "Moja muzyka" to teraz cztery prostokąty wyświetlajace pobieżnie zapisaną przez nas zawartość. Ekrany Nowości oraz Playlisty wzorowane były na tym, co znajdziemy w webowej odsłonie usługi, a ta trzeba przyznać wygląda teraz naprawdę nieźle.

Pojawienie się nowej wersji aplikacji WiMPa dla iOS to kwestia godzin lub dni. Myślę, że jest na co czekać, ponieważ wiele wskazuje na to, że jeden z najpoważniejszych argumentów przeciw rozpoczęciu płatnej subskrypcji stanie się niedługo przeszłością. Gdy tylko aplikacja zostanie udostępniona poinformujemy Was o tym i oczywiści zrecenzujemy wszystkie nowości, jakie WiMP przygotował dla posiadaczy iPhone'ów, iPadów i iPodów touch.

Aktualizacja (06.08.2014): Nowa wersja WiMP dla iOS jest już dostępna w App Store. Już ją dla Was testujemy!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu