Google

Google i PKP Intercity ogłaszają współpracę! Połączenia kolejowe od teraz w wyszukiwarce i na mapach

Tomasz Popielarczyk
Google i PKP Intercity ogłaszają współpracę! Połączenia kolejowe od teraz w wyszukiwarce i na mapach
34

Na dzisiejszej konferencji w Warszawie Google i PKP Intercity ogłosiły nawiązanie współpracy. W wyniku tego od teraz w usłudze Map oraz asystencie Google Now zobaczymy informacje dotyczące połączeń kolejowych wraz z precyzyjnymi wskazówkami i godzinami przyjazdów oraz odjazdów. Współpraca Google'...

Na dzisiejszej konferencji w Warszawie Google i PKP Intercity ogłosiły nawiązanie współpracy. W wyniku tego od teraz w usłudze Map oraz asystencie Google Now zobaczymy informacje dotyczące połączeń kolejowych wraz z precyzyjnymi wskazówkami i godzinami przyjazdów oraz odjazdów.

Współpraca Google'a i PKP Intercity to kolejny krok amerykańskiej firmy mający na celu zwiększenie liczby treści, a tym samym przydatności swojej wyszukiwarki w Polsce. Już wcześniej mieliśmy okazję pisać o umowie z warszawskim ZTM, co przyniosło informacje o połączeniach komunikacji miejskiej w wyszukiwarce, mapach oraz asystencie Google Now. Porozumienie z PKP Intercity ma znacznie szerszy wymiar bo ogólnokrajowy.

Google łącznie będzie dysponować teraz ponad 300 połączeniami krajowymi. Użytkownicy otrzymają do dyspozycji możliwość porównywania ich ze sobą, zestawiania czasu, a także wyszukiwania alternatywnych tras.

Wygląda na to, że usługa jest już aktywna. Wystarczy w aplikacji map wyznaczyć trasę z jednego miejsca do innego, a następnie spośród znalezionych opcji wybrać połączenie kolejowe. Google pokazuje nam całą trasę, stacje po drodze, a także godziny przyjazdów i odjazdów. W wersji webowej możemy nawet wywołać specjalny panel i zobaczyć jak kursują pociągi na tej trasie. Nie zabrakło naturalnie też linków do stron PKP Intercity z informacjami o biletach. Zobaczcie sami:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googlepkpgoogle now