Gry

Twórcy The Walking Dead zrobią grę "Gra o Tron" i przygodówkę w świecie Borderlands

Kamil Ostrowski
Twórcy The Walking Dead zrobią grę "Gra o Tron" i przygodówkę w świecie Borderlands
2

Deweloper odpowiedzialny za najlepszą grę 2012 roku, o którym jest niezmiennie głośno od czasu, kiedy zachwycił historią Lee i Clementine, zabiera się za kilka projektów jednocześnie. Jeżeli wydawało się, że upolowanie licencji na Żywe Trupy było strzałem w dziesiątkę, to co powiecie o największym s...

Deweloper odpowiedzialny za najlepszą grę 2012 roku, o którym jest niezmiennie głośno od czasu, kiedy zachwycił historią Lee i Clementine, zabiera się za kilka projektów jednocześnie. Jeżeli wydawało się, że upolowanie licencji na Żywe Trupy było strzałem w dziesiątkę, to co powiecie o największym serialu ostatnich lat?

Telltale Games, podczas rozdania nagród VGX 2013 (o których możecie dzisiaj przeczytać sporo na Niezgranych) zapowiedziało dwa nowe projekty. Pierwszym z nich, jest produkcja osadzona w świecie znanym z książek George’a R.R. Martina i serialu Gra o Tron. Gra jest tworzona we współpracy ze stacją telewizyjną HBO, możemy się spodziewać, że pojawią się postaci znane z telewizji. Czy oznacza to, że usłyszymy i zobaczymy serialowego Tyriona czyli Petera Dinklage i innych aktorów? Ciężko powiedzieć – Telltale Games ma zwyczaj osadzania swoich gier w znanych światach, ale kreuje zupełnie nowe historie (The Walking Dead), albo tworzy alternatywne (The Wolf Among Us).

http://www.youtube.com/watch?v=fjiVZdg6lng&feature=share&list=UUF0t9oIvSEc7vzSj8ZF1fbQ

Drugą wiadomością, jaką dostarczył deweloper, jest współpraca ze studiem Gearbox Software przy produkcji Tales from the Borderlands. Gra zostanie osadzona w znanym już świecie, przy użyciu materiałów dostarczonych częściowo przez Gearbox. Prawdopodobnie sporym ułatwieniem okaże się fakt, że ostatnimi laty Telltale Games chętnie sięga po styl graficzny, podobny do tego, który zostosowano przy tworzeniu Borderlands.

http://www.youtube.com/watch?v=9sztWWoEcVQ&feature=share&list=UUF0t9oIvSEc7vzSj8ZF1fbQ&index=1

Jestem pod wielkim wrażeniem tego, jak świetnie radzi sobie Telltale Games. Z niespecjalnie znanego dewelopera, zajmującego się niekochanym gatunkiem gier przygodowych, stali się rozchwytywanym liderem. Wystarczył do tego jeden, sprawnie skonstruowany i poprowadzony scenariusz. The Walking Dead zostało przecież stworzone w oparciu o pomysły, które już od dawna krążyły w świecie gier wideo. Nikt po prostu jeszcze ich równie dobrze nie wdrożył.

Szykuje się dobry rok dla Telltale Games. W 2014 roku ma pojawić się Gra o Tron, swój finał znajdą też pierwszy sezon The Wolf Among Us, drugi sezon The Walking Dead, a niewykluczone, że doczekamy się również Tales from the Borderlands. Zastanawia mnie tylko czy deweloperowi uda się utrzymać formę, mając na głowie cztery produkcje jednocześnie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

game of thronestelltale