Polska

Twórcy LiveChata inwestują w Brand24

Tomasz Popielarczyk
Twórcy LiveChata inwestują w Brand24
5

Założyciele wrocławskiego LiveChat Software S.A. dołączają do grona akcjonariuszy Brand24. Firma nabyła pakiet 11,5 proc. akcji i tym samym zapewniła sobie miejsce w radzie nadzorczej spółki Brand24 S.A. Do akcjonariatu dołączyli m.in. Mariusz Ciepły, Maciej Jarzębowski i Jakub Sitarz – założycie...

Założyciele wrocławskiego LiveChat Software S.A. dołączają do grona akcjonariuszy Brand24. Firma nabyła pakiet 11,5 proc. akcji i tym samym zapewniła sobie miejsce w radzie nadzorczej spółki Brand24 S.A.

Do akcjonariatu dołączyli m.in. Mariusz Ciepły, Maciej Jarzębowski i Jakub Sitarz – założyciele LiveChat Software S.A. Co więcej, pierwszy z nich obejmie teraz także stanowisko członka Rady Nadzorczej Brand24 S.A.  Założyciele wrocławskiego LiveChat Software S.A, które jest obecnie jedną z największych spółek technologicznych notowanych na GPW, wraz z kluczowymi menadżerami nabyli w sumie pakiet 11,5 proc akcji. Przedsięwzięcie zrealizowano za pośrednictwem funduszu Venture Incubator S.A., w którym Maciej Jarzębowski zajmuje fotel prezesa. Michał Sadowski, Prezes Zarządu i Założyciel Brand24 tłumaczy:

Poszerzenie grona akcjonariuszy to dla nas bardzo duże wydarzenie. Twórców LiveChata obserwujemy od lat. W wielu aspektach są dla nas wzorem tego, jak zbudować globalny biznes z Polski. Połączenie doświadczeń i know-how ekipy LiveChat to coś bardzo rzadkiego w tej części świata, więc jestem bardzo szczęśliwy, że zdecydowali się wejść do Brand24. Mam też poczucie, że na miejsce wpadł nam właśnie ostatni element układanki niezbędnej do globalnego sukcesu. Mamy dobry, skalowalny model biznesowy, świetny produkt, finansowanie a teraz także akcjonariuszy posiadających rzadkie w tej części świata połączenie doświadczenia i know-how.

LiveChat Software S.A. działa na rynku globalnym już od kilkunastu lat. Niedawno kapitalizacja spółki na GPW przekroczyła 1 mld złotych. Dostarcza ona rozwiązania służące do  bezpośredniej komunikacji pomiędzy odwiedzającym stronę, a jej właścicielem. Korzystają z niego m.in. Bosch, ING, Kaspersky Lab, Philips, Samsung, a także UNICEF. Dla Brand24 wykupienie akcji przez założycieli firmy jest zatem dużym wydarzeniem i solidnym zastrzykiem gotówki. O inwestycji i planach na przyszłość Mariusz Ciepły, Prezes Zarządu LiveChat Software S.A. mówi następująco:

Brand24 to młoda i dynamiczna firma, której założyciele z pasji do mediów społecznościowych zbudowali produkt o globalnym zasięgu. Bardzo lubimy takie połączenie. Dla nas inwestycja w Brand24 to okazja do podzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Wspólnymi siłami będziemy budować mocny biznes o solidnych fundamentach finansowych i międzynarodowych.

Monitorujący sieć od 2011 roku serwis Brand24 obsługuje aktualnie ponad 35 000 marek, dla których zebrano już 6 miliardów wzmianek. Wśród nich znajdują się m.in. Intel, IKEA, H&M, UPC, NC+, Vichy, Leroy Merlin, Tauron i wiele innych. Na początku grudnia ubiegłego roku Brand24 pozyskał finansowanie od funduszu venture capital Inovo.vc. W wyniku tej transakcji spółka została wyceniona na blisko 28 mln złotych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Polskabrand24biznes