Ciekawe strony

Rekomendacje stron internetowych przygotowywane specjalnie dla Ciebie

Konrad Kozłowski
Rekomendacje stron internetowych przygotowywane specjalnie dla Ciebie
6

Dzięki serwisowi Last.fm miliony ludzi na świecie mogą nie tylko zebrać całą masę ciekawych informacji na temat słuchanej przez siebie muzyki, ale to system rekomendacji jest najważniejszym elementem portalu. Na podobnej zasadzie zbudowany został nowy projekt - Lumi, którego polem działania będą str...

Dzięki serwisowi Last.fm miliony ludzi na świecie mogą nie tylko zebrać całą masę ciekawych informacji na temat słuchanej przez siebie muzyki, ale to system rekomendacji jest najważniejszym elementem portalu. Na podobnej zasadzie zbudowany został nowy projekt - Lumi, którego polem działania będą strony internetowe.

Stron internetowych przybywa każdego dnia - w ich gąszczu możemy się naprawdę łatwo zgubić, dlatego tak dużą popularnością cieszą się strony typu Prismatic. Tam możemy przeglądać nie tylko wiadomości od osób czy z portali, które śledzimy, ale również te sugerowane przez usługę na podstawie naszych zainteresowań. To tylko udowadnia, że opieranie się tylko na tych stronach, z których korzystam każdego dnia może okazać się dla nas sporym ograniczeniem.

Tu z pomocą ma przyjść portal Lumi. Jego działanie opiera się na "nadzorowaniu" odwiedzanych przez nas witryn za pomocą wtyczki do przeglądarki, a następnie na tej podstawie sugeruje kolejne do odwiedzenia. Jedyne co należy zrobić by wypróbować jego możliwości, to udać się pod adres Lumi.do i zarejestrować się. Po aktywacji naszego konta pozostaje nam tylko zainstalować wtyczkę i gotowe. Usługa wizualnie przypomina swoim układem serwis Pocket - każda z sugerowanych witryn to oddzielny "kafelek", najczęściej okraszony przykładową grafiką.

Swojego czasu dosyć często korzystałem z funkcji "Podobne" w wynikach wyszukiwania Google, lecz niestety została ona usunięta. Być może dzięki Lumi możliwe będzie dotarcie do zupełnie nowych, lecz nie mniej ciekawych witryn. Wielka szkoda, że tak rzadko wspomina się o tego typu usługach. Mówi się, że najlepsze witryny poznamy z polecenia znajomych - przecież nic tak dobrze nie zweryfikuje zawartości i użyteczności strony jak człowiek. Nikt jednak nie zna wszystkich stron internetowych, a tych ciągle przybywa. Lumi.do ma więc spore pole do popisu.

Źródło: TheNextWeb.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

last.fm