Felietony

#Twitter #Music #Poco?

Grzegorz Marczak
#Twitter #Music #Poco?
4

Twitter zabrał się (ponoć) za muzykę… Kupili nie tak dawno We Are Hunted czyli serwis rekomendujący muzykę, to teraz muszą to wykorzystać. Ponoć bardzo niedługo odpalają swoją muzyczną aplikację. Tak, Spotify, Dezzer czy Last.fm nie wystarczą do słuchania muzyki - Twittere będzie ją teraz re...

Twitter zabrał się (ponoć) za muzykę… Kupili nie tak dawno We Are Hunted czyli serwis rekomendujący muzykę, to teraz muszą to wykorzystać. Ponoć bardzo niedługo odpalają swoją muzyczną aplikację.

Tak, Spotify, Dezzer czy Last.fm nie wystarczą do słuchania muzyki - Twittere będzie ją teraz rekomendował i odtwarzał we własnej aplikacji. Pewnie na bazie Tweetów i aktywności będzie dobierał nam utwory, które mogą nas zainteresować. Pewnie powstanie też Top popularnych utworów i artystów itp.

Nie wiem czy te plotki są prawdzie. Jeśli tak to moim zdaniem Twitter znowu gdzieś błądzi. Od dawna krytykuję tę firmę za wtórność jeśli chodzi o rozwój produktu i usług i tym razem również dają mi do tego okazję. No ale póki ich stać to mogą i nikt im takiego prawa nie odbierze.

A może nie rozumiem po prostu jakie Twittter ma kompetencje jeśli chodzi o muzykę, dla mnie kupienie silnika do rekomendacji niczego tutaj nie zmienia. Jedyne wzmianki jakie na Twitterze w dużych ilościach można znaleźć to pewnie te pochodzące z Spotify i podobnych aplikacji. Jak ktoś będzie potrzebował muzycznych rekomendacji to zajrzy do aplikacji w której na co dzień słucha muzyki. I tutaj może Twitter być zaskoczony bo tego typu programy już są na rynku i są dość popularne. I nie wierzę aby rekomendacja na podstawie Tweetów czy czegokolwiek co pozostawia muzyczny ślad była lepsza niż rekomendacja na podstawie tego co słucham w chociażby Spotify:)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Twittermuzyka