Twitter

Czerwone wykresy Tesli i kryptowaluty na Twitterze. Nowości od Muska

Kacper Cembrowski
Czerwone wykresy Tesli i kryptowaluty na Twitterze. Nowości od Muska
0

Chociaż Twitter od czasu przejęcia przez Muska jest w sporej rozsypce, to Musk wreszcie wprowadza jakąś przydatną funkcję.

Twitter pozwoli na śledzenie giełdy oraz rynku kryptowalut

Już nie potrzebujecie dodatkowych aplikacji, żeby być na bieżąco z cenami akcji na giełdzie oraz wartościami kryptowalut (no, chyba że jesteście dziennikarzami, którzy śmiali skrytykować Elona — niestety, wtedy Was to nie dotyczy). Do śledzenia tego wszystkiego wystarczy Wam konto na Twitterze.

Źródło: Depositphotos

Wszystko za sprawą wprowadzonej do platformy nowości, która została ogłoszona na koncie Twitter Business. Aby sprawdzić aktualną cenę akcji lub krypto, należy w pasku wyszukiwania wpisać znak „$”, a następnie symbol giełdowy firmy lub kryptowaluty, którą jesteśmy zainteresowani, na przykład „$SPY” lub „$BTC”. W niektórych przypadkach ma to działać również bez znaku, jednak zawsze lepiej zaczynać wyszukiwania od „$”.

Jak wyglądają wyniki pokazywane przez Twittera?

Na tweecie zamieszczonym poniżej widać, jak całość wygląda — dostajemy informacje na temat bieżącej ceny akcji oraz wykres (co ciekawe, osie X i Y nie są na nim podpisane i chociaż można się domyślić, za co odpowiadają, to wypadałoby zamieścić informację). Niestety nie jestem w stanie zrobić własnego screenshota, gdyż funkcja jeszcze nie jest u mnie dostępna — nie działa ani na przeglądarkowej wersji na komputerze, ani w aplikacji mobilnej.

Na co również warto zwrócić uwagę, to na fakt, że w celu pozyskania większej ilości informacji, platforma społecznościowa odsyła nas do strony Robinhood. Jednocześnie Jane Manchun Wong, zajmująca się analizowaniem aplikacji, zdradziła, że „ćwierkacz” pozyskuje dane z TradingView — a nigdzie nie ma żadnych informacji o ewentualnej współpracy tych firm.

Co sądzicie o nowej funkcji na Twitterze? Będziecie teraz korzystać z tej aplikacji do śledzenia aktualnych cen (o ile całość wreszcie zacznie działać), czy zostaniecie przy innych programach? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Twitter Business

Stock Image from Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news