Internet

Kolejny absurd z Twitchem w roli głównej. Nienawiść do mężczyzn jest akceptowalna

Kacper Cembrowski
Kolejny absurd z Twitchem w roli głównej. Nienawiść do mężczyzn jest akceptowalna
8

Twitch po raz kolejny stał się głównym tematem w internecie… przez skandal. Platforma do livestreamów nie ma ostatnio najlepszej passy.

Twitch od jakiegoś czasu zdaje się sam gubić w swoich zasadach. Z jednej strony platforma nie zezwala na żadną nagość (co jest jak najbardziej zrozumiałe), banując nawet swój własny kanał przez żart jednej z prowadzących - z drugiej zaś tworzy osobną kategorię o nazwie “Baseny, jacuzzi i plaże”, gdzie notorycznie dzieją się rzeczy zabronione w regulaminie. Tego Twitch już nie widzi.

Podwójne standardy na Twitchu

To co prawda zaledwie malutka część niekonsekwencji Twitcha. Podobne sytuacje sprawiły, że mnóstwo streamerów zaczęło mieć zarzuty w stronę Twitcha, że traktuje kobiety niesamowicie preferencyjnie. Teraz, po przypadkowym odkryciu streamera shirahiko, tego typu obserwacje mają jeszcze więcej sensu.

Streamer dla żartu chciał zmienić nazwę swojego streama na “i hate women”, lecz platforma do tego nie dopuściła, informując, że narusza to regulamin Twitcha. Następnie shirahiko wpisał “i hate men” i… nie było najmniejszego problemu. Nienawiść wobec kobiet jest srogo zakazana, lecz wobec mężczyzn jest jak najbardziej okej.

Tłumaczenie platformy

Twitch naprawił ten błąd po blisko 48 godzinach, więc jakoś szczególnie się nie spieszyli. Rzecznik Twitcha postanowił zabrać głos w sprawie i wydał oświadczenie skierowane do Dexerto, w którym mogliśmy znaleźć informacje, że było to wynikową ograniczeń związanych z uczeniem maszynowym. Tego typu tłumaczenie brzmi jak nieśmieszny żart.

Głosy internautów, sugerujące, że dopuszczenie tytułu transmisji “i hate men” było celowe, osobiście uważam za mocno przesadzone - niemniej jednak sytuacja ta pokazuje jak ukierunkowana jest platforma i że mimo wszystko zachodzi spora dysproporcja między traktowaniem kobiet, a mężczyzn. Miejmy nadzieję, że platforma wyciągnie wnioski z tej sytuacji i nie dopuści więcej do podobnej sytuacji - ostatnio już wystarczy absurdów z udziałem Twitcha.

Źródła: shirahiko (Twitter), Dexerto

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news