Świat

Twazzup - ciekawa wyszukiwarka na bazie Twittera

Grzegorz Marczak
Twazzup - ciekawa wyszukiwarka na bazie Twittera
5

O real time search pisałem już więc nie będę się powtarzał - to czy Twitter oferuje prawdziwe wyszukiwanie w czasie rzeczywistym to dla wielu sprawa dyskusyjna. Natomiast na pewno warto przetestować jak to działa aby samemu przekonać się czy jest to coś wartego naszej uwagi. Sama wyszukiwarka w T...

O real time search pisałem już więc nie będę się powtarzał - to czy Twitter oferuje prawdziwe wyszukiwanie w czasie rzeczywistym to dla wielu sprawa dyskusyjna. Natomiast na pewno warto przetestować jak to działa aby samemu przekonać się czy jest to coś wartego naszej uwagi.

Sama wyszukiwarka w Twitterze nie robi tak dużego wrażenia jak produkty który powstają na bazie api i realizują funkcje wyszukiwania. Jednym z najnowszych serwisów oferujących wyszukiwanie w czasie rzeczywistym na bazie Twtittera jest twazzup.com.

To co podoba mi się w tej formie wyszukiwania to oprócz listy znalezionych wyników mam również sporo dodatkowych informacji takich jak najpopularniejszy tweet, top Trendmakers czy też moim zdaniem najbardziej przydatne czyli popularne linki związane z wyszukiwanym tematem.Sam algorytm wyszukiwania bazuje zdaje się na zwykłym przeszukiwaniu tekstu, a serwis potrafi dobrze się "zamulić" zanim pokaże nam wyniki - no ale wszystko to pewnie choroby wieku dziecięcego.

Pytanie czy tego typu produkt może być pomocny? W wynikach wyszukiwania znajdziemy kawałki dyskusji oraz różnego rodzaju komunikaty które są kompletnie bezużyteczne, znajdziemy też informacje i ciekawe linki oraz komentarze (opinii) do bieżących wydarzeń.

Wiele osób buduje wokół Twittera legendy o potencjale wyszukiwania o przepastnych możliwościach jakie dadzą nam wyniki wyszukiwania, o ich wpływie na internet itp. Moim zdaniem okiełznanie tego potoku informacji będzie jeszcze trudniejszym zadaniem niż budowa internetowej wyszukiwarki (tej klasycznej) - nie chodzi mi tutaj o manipulowanie wynikami w czasie rzeczywistym ale o zbudowanie wartościowego narzędzia które pozwoli na analizę trendów, badanie opinii czy też grupowanie informacji (to wszystko jeszcze przed nami).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu