Telewizory

Aplikacja TVP VOD już dostępna na telewizorach z systemem Smart TV Vestel

PK
Piotr Kurek
0

Na telewizorach Hitachi, JVC i Toshiba działających w oparciu o system Smart TV Vestel pojawiła się TVP VOD. To pierwsza aplikacja publicznego nadawcy dostępna na tym systemie operacyjnym.

Android TV, Tizen, webOS to jedne z najpopularniejszych systemów operacyjnych działających w naszych telewizorach. Jednak nie wszyscy producenci z nich korzystają, stawiając na swoje własne rozwiązania. Tak też jest w przypadku niektórych telewizorów Hitachi, JVC i Toshiba. Te działają na systemie Smart TV Vestel będącym zmodyfikowanym Linuksem. I choć aplikacji na nim zbyt wielu nie ma, tak cześć dostawców VOD wspiera ten system oferując jego użytkownikom dostęp do bogatej biblioteki filmów i seriali. Do tego grona dołącza właśnie TVP.

TVP VOD na telewizorach Smart TV Vestel. Aplikacja jest już dostępna

Aplikacja TVP VOD czeka na tych telewizorach na pobranie. Jak można przeczytać w komunikacie prasowym, w ofercie TVP VOD dostępne są seriale produkcji telewizji publicznej, koprodukcje, bogata kolekcja filmów fabularnych i dokumentalnych. Nie brakuje także bieżących propozycji z anten TVP: programów informacyjnych i publicystycznych, religijnych, dziecięcych, rozrywkowych i kulturalnych.

TVP VOD oferuje również szeroki i legalny dostęp do unikalnych treści archiwalnych, które cieszą się ogromną popularnością (polskie filmy i seriale czy spektakle Teatru Telewizji), również w odnowionej cyfrowo wersji. TVP VOD umożliwia również szybki dostęp do kanałów Telewizji Polskiej online: TVP INFO, TVP3, TVP Kultura 2, TVP Historia 2.

Rozwój kanału dystrybucji, jakim jest sieć Internet to jeden z ważnych celów, jaki stawia przed sobą Telewizja Polska. Wprowadzenie na rynek kolejnej aplikacji przygotowanej na Smart TV to nasza odpowiedź na współczesne potrzeby widzów. Dzięki temu kolejni odbiorcy zyskują dostęp do treści na życzenie oferowanych przez serwis TVP VOD bezpośrednio na swoim telewizorze.

— komentuje Marcin Klepacki, Dyrektor Biura Dystrybucji Telewizji Polskiej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu