E-sport

Turniej Fortnite, gdzie do wygrania jest sprzęt Samsunga.

Artur Janczak
Turniej Fortnite, gdzie do wygrania jest sprzęt Samsunga.
0

Jutro, o godzinie 12:00 w Samsung Brand Store znajdującym się na terenie centrum handlowego Arkadia w Warszawie, odbędzie się mobilny turniej w grę Fortnite. Za całe wydarzenie odpowiada Matrix Media. W puli nagród znalazły się sprzęty firmy Samsung, takie jak: Samsung Galaxy Note 9, Galaxy Tab S4, a także smartwatche Galaxy Watch. Oprócz tego, podczas imprezy będzie można poznać profesjonalnych zawodników reprezentujących barwy PRIDE.

Zasady mobilnych rozgrywek Fortnite

Muszę przyznać, że to całkiem interesująca inicjatywa. Turniej, który będzie rozgrywany na smartfonach, to coś, czego nie widuje się tak często. Sam regulamin imprezy nie zawiera żadnych strasznych zasad. Każdy, kto ukończył 15 lat, może przystąpić do rywalizacji. Żeby jednak wygrać, każdy z uczestników będzie musiał:

  • Rozegrać trzy mecze kwalifikacyjne.
  • Wyniki każdej z nich będą sumowane do klasyfikacji generalnej.
  • Pierwsze miejsce to piętnaście punktów.
  • Drugie i trzecie to siedem punktów.
  • Za pokonanie wroga otrzymuje się dwa punkty.
  • Jeśli w jednym meczu pokona się pięć osób, to do punktacji są dodawane cztery punkty.
  • Na tej podstawie zostanie wyłoniony zwycięzca.
  • Za pierwsze 10 miejsc gracze otrzymają nagrody w postaci sprzętu firmy Samsung.

Pełen regulamin znajdziecie pod tym adresem: samsung.com

Poznaj zawodowców

Cały turniej został zaplanowany na siedem i pół godziny, jeśli nie wystąpią opóźnienia. Fani Fortnite będą mieli również okazję poznać dwóch profesjonalnych zawodników zespołu PRIDE. Mowa tutaj o takich osobach jak: Grzegorz “Tabooo” Taborski, Sebastian “Hashtag” Skalimowski, Marcin “Arokiz” Kanecki i Przemek “Mozbi” Deć. To właśnie od nich będzie się można dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy związanych ze sceną gry Epic Games, a także jest to okazja, aby nieco lepiej poznać tych profesjonalistów.

Warto wspomnieć, że to nie jest jakiś wyszukane widowisko z wielką oprawą i blaskiem reflektorów. Fortnite z każdym miesiącem zyskuje na znaczeniu, a tego typu turniej pokazuje, że może być miejsce dla mniejszych i lokalnych wydarzeń. Esport nie musi się kręcić wokół tych, którzy codziennie spędzają wiele godzin na treningach. Praktycznie każdy będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności z innymi. Nagrody są całkiem atrakcyjne, gdyż najnowszy model Samsunga to naprawdę dobry powód, aby chociaż spróbować swoich sił. Pojedynki będą rozgrywane na smartfonach, co nie jest jakąś nowością. Turnieje Royale Clash od dawna są prowadzone z udziałem urządzeń mobilnych i na brak widzów nie mogą narzekać. Ciekawe, czy i u nas tego typu przedsięwzięcie odniesie sukces? Kto wie, może za jakiś czas tego typu imprez będzie coraz więcej?

Domyślam się, że nie wszyscy są z Warszawy i nie będą w stanie wziąć udziału w zawodach Fortnite. Gdybyście jednak mieli taką możliwość, to czy nagroda w postaci Galaxy Note 9 za pierwsze miejsce byłaby w stanie skusić Was do uczestnictwa?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu