Aplikacje webowe

Tumblr startuje dzisiaj z aplikacją Cabana do wspólnego oglądania filmików

Marcin Hołowacz
2

Dziś Tumblr startuje z nową aplikacją o nazwie Cabana. Została stworzona z myślą o systemie iOS, jednak Android ma zostać uwzględniony już w maju. Większą niewiadomą jest odpowiedź na pytanie, czy i kiedy aplikacja będzie dostępna dla ludzi znajdujących się poza Stanami Zjednoczonymi, ponieważ aktualnie tylko oni mogą z niej skorzystać.

O co chodzi w Cabana?

Trzeba przyznać, że nie mamy do czynienia z żadną rewolucją. Cabana służy do tworzenia grupowych wideo czatów, w których każdy z uczestników może zadecydować o tym, jakie nagranie ma zostać wyświetlone całej grupie. W tego typu „imprezie” może uczestniczyć do sześciu osób, a fakt iż aplikacja jest zintegrowana z YouTube powinna stanowić spore udogodnienie i zachętę do jej wykorzystywania w celach… zsynchronizowanego oglądania filmików. Podobno wersja prototypowa była hitem wśród testerów w wieku od 13 do 18 roku życia.

Założyciel i CEO Tumblr, David Karp wyjaśnia, że ludzie zawsze znajdują coś ciekawego w internecie, np. najnowszego „wirala” który jest zabawny, a następnie zmuszają znajomych do oglądania tego co znaleźli, dosłownie przyciągając ich do monitora. Ludzie faktycznie lubią wspólnie oglądać różne śmieszne filmiki, więc aplikacja taka jak Cabana, wydaje się panu Karpowi strzałem w dziesiątkę. Dzięki niej przyjaciele będą mogli razem coś zobaczyć.

Hang out, watch stuff

W zasadzie to wszystko. Na oficjalnej stronie możemy przeczytać, że idea jest prosta i nie ma żadnych dodatkowych informacji poza faktem, iż aplikacja służy do wspólnego oglądania. Jest jeszcze wzmianka o tym, że twórcy mają kilka pomysłów na dalszy rozwój Cabana, jednak wszystko w swoim czasie. Po prostu: „hang out, watch stuff”.

Źródło 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

tumblrwideo czataplikacja