Telekomy

Filmy z Netfliksa w T-Mobile bez limitu transferu danych

Grzegorz Ułan
Filmy z Netfliksa w T-Mobile bez limitu transferu danych
33

Tak jak zapowiadałem kilka dni temu, dziś T-Mobile zorganizowało konferencje prasową, by zaprezentować swoim klientom nową ofertę. Podejrzewałem wtedy, że będzie to nowa oferta roamingowa, tak sugerował filmik z zaproszenia na konferencję. Niestety jeszcze nie teraz, stety natomiast dla klientów, którzy zużywają sporo transferu danych w trasie, na konsumpcję treści wideo.

Miliard godzin każdego dnia spędzają ludzie na oglądaniu YouTube, 60% z tego czasu konsumowane jest przez urządzenia mobilne, w Polsce jest 74% internautów ogląda, którzy oglądają treści wideo na YouTube.

Supernet Video w T-Mobile

Dla tych wszystkich polskich użytkowników internetu, oglądających namiętnie wideo na urządzeniach mobilnych, dziś, T-Mobile ogłosił na konferencji, że transfer danych z takich usług jak YouTube, ShowMax, Netflix, TVP Sport, TVP Stream, Chili Cinema, VoD, TVN Player czy Vevo nie będzie pomniejszał paczki danych, którą mają w abonamencie w T-Mobile. Liczba tych serwisów ma się systematycznie powiększać.

Ile to będzie kosztować? Są dwie opcje, albo decydujemy się na pakiet z dostępem do serwisów wideo w jakości DVD w cenie 5 zł miesięcznie. Druga opcja to wideo w jakości HD w cenie 15 zł miesięcznie.

Supernet Video będzie można aktywować lub dezaktywować raz w miesiącu. Migracja pomiędzy jakością DVD a HD może być dokonana w każdej chwili, płatność będzie rozliczana proporcjonalnie do wykorzystanego czasu.

Supernet Video za darmo dla wybranych taryf "T"

Wraz z premierą oferty Supernet Video, dla wybranych taryf "T" T-Mobile przygotowało promocję, w której usługa jest dostępna za darmo przez całą długość umowy. W ofercie bez telefonu pełen no limit na rozmowy i wiadomości oraz 5 GB transferu danych za 49,95 zł, w ofercie z telefonem ten sam zestaw usług za 69,95 zł - obie oferty wliczony mają Supernet Video w jakości DVD oraz w ofercie z telefonem za 99,95 zł - 10 GB i jakość HD.

Nie jest to zupełna nowość na rynku. Przez jakiś czas Play miał w swojej ofercie usługę Tidal, przy korzystaniu z której nie trzeba się było martwić o transfer danych, który z resztą jest już teraz dostępny, właśnie w T-Mobile. Niemniej cieszy, że operatorzy idą mocniej w tym właśnie kierunku, rozszerzając ofertę o serwisy ze streamingiem wideo, które są coraz bardziej popularne w naszym kraju, a korzystamy z nich często w trasie, czy to jadąc do pracy czy szkoły lub na jakichś wyjazdach. Myślę, że wszyscy operatorzy powinni pójść tą drogą, to znacznie uatrakcyjniłoby ich ofertę.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Netflixt-mobiletransfer danych