Polska

Traficar udostępnia samochody dostawcze do wypożyczenia spod IKEA

Grzegorz Ułan
9

Ależ się dzieje w temacie wypożyczalni, przed chwilą pisałem Wam o nowej wypożyczalni rowerów w Warszawie, a teraz okazuje się, że od dziś klienci IKEA w Krakowie mogą wypożyczyć wprost spod sklepu auta dostawcze w ramach usługi Traficar.

O Traficar pisaliśmy już wielokrotnie. To wypożyczalnia samochodów osobowych na minuty, dostępna początkowo tylko w Krakowie, teraz już i w Warszawie.

W skrócie cały proces wygląda następująco: na smartfon pobiera się aplikację, należy założyć konto w serwisie. Następnie zaczyna się poszukiwanie auta, które jest najbliżej – ono nie musi stać w jakiejś bazie firmy, równie dobrze ktoś mógł je zostawić pod naszym blokiem albo ulicę dalej. Klient dokonuje rezerwacji konkretnego pojazdu, aplikacja informuje go, jak trafić, ile czasu powinno to zająć itp. Na dotarcie do samochodu użytkownik ma 15 minut. Auto otwiera się przez skanowanie kodu QR, następnie ocenia się czy jest ono zabrudzone lub uszkodzone (jeśli dostrzeże się problem, należy to zaznaczyć w aplikacji i wynajem zostanie przerwany). Kluczyki znajdują się w schowku. Nie pozostaje nic innego, jak ruszać w drogę.

Wypożyczenie aut dostawczych Traficar spod IKEA działa tak samo, z tym, że możemy w nie zapakować każdy mebel, który jest do kupienia w tym sklepie. Będzie to 6 aut Renault Kangoo, których przestrzeń bagażowa ma następujące wymiary: 190 cm długości, 120 cm szerokości oraz 110 cm wysokości, a po złożeniu fotelu pasażera długość możemy powiększyć do 290 cm.

Co więcej, ceny wypożyczenia są identyczne jak w przypadku samochodów osobowych, z tą różnicą, że musimy je odstawić na miejsce, czyli musimy liczyć koszty tam i powrót. Ale to i tak powinno wyjść taniej niż wynajęcie taksówki bagażowej.

W przypadku dużego zainteresowania usługą, dostępny tabor ma zostać powiększony, a docelowo Traficar będzie chciał nawiązać współpracę z wszystkimi innymi sklepami z artykułami budowlanymi i ogrodowymi.

Źródło: Dla handlu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu