Polska

Traficar idzie jak burza, usługa dostępna jest już w 5 miastach Polski

Grzegorz Ułan
Traficar idzie jak burza, usługa dostępna jest już w 5 miastach Polski
14

Tytuł nie jest przesadą, usługa wypożyczenia samochodu na minuty wystartowała rok temu w Krakowie. W 12 miesięcy zainteresowali włodarzy już 5 dużych miast. Dziś podróżować w ten sposób można po Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, a teraz także po Trójmieście, a zapowiadają kolejne miasta. Patrząc po dotychczasowym tempie można się spodziewać ich niedługo.

Traficar pierwsze samochody do wypożyczenia udostępnił mieszkańcom Krakowa w zeszłym roku, pisaliśmy Wam o tym i szczegółach usługi w październiku. Później systematycznie dodawali nowe miasta, czyli Warszawa, Poznań, Wrocław i teraz Trójmiasto.

W każdej lokalizacji usługa działa tak samo, wypożyczamy samochód za pomocą smartfona, skanując kod QR umieszczony na znalezionym na mieście samochodzie, wsiadamy i jedziemy. Co najważniejsze cennik również jest taki sam w każdym mieście, czyli płacimy 0,80 zł/km, 0,50 zł/min oraz 0,10 zł za minutę postoju. Dodatkowo na stronie, korzystając z mapy, możemy sobie sami obliczyć koszt podróży z punktu A do punktu B, celem oszacowania czy porównania z innymi środkami transportu, w tym przede wszystkim taksówkami czy Uberem.

Jaka baza? W Trójmieście Traficar dysponuje flotą 200 pojazdów marki Renault Clio. Samochód można wypożyczyć i zwrócić w ramach zaznaczonej na mapie strefy.

Bartosz Bartoszewicz, Wiceprezydent Miasta Gdyni:

Gdynia podjęła się roli lidera w wypracowaniu najlepszego rozwiązania carsharingowego dla całej aglomeracji miast od Pruszcza Gdańskiego, aż po Wejherowo. Dzisiaj możemy być dumni z efektów współpracy pomiędzy Trójmiastem, a firmą Traficar. Jestem przekonany, iż projekt ma ogromny potencjał i liczę, że w najbliższym czasie usługa będzie dostępna w małym Trójmieście, a także wystartuje w wielu kolejnych miastach w Polsce.

Tak więc czekamy na kolejne miasta, usługa niewątpliwie poprawia jakość przemieszczania się po mieście, stanowiąc wygodne uzupełnienie i często tańsze do opcji korzystania z taksówek czy Ubera.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu