Mobile

Toshiba prezentuje 3 laptopy konwertowalne i trzy tablety, w tym jeden za 109 dolarów

Jan Rybczyński
Toshiba prezentuje 3 laptopy konwertowalne i trzy tablety, w tym jeden za 109 dolarów
5

W przypadku Toshiba możemy mówić o wysypie nowych urządzeń. Na raz zostały zaprezentowane trzy laptopy konwertowalne i trzy tablety, a każdy z nich chce zaskakiwać czymś innym i wyciągać innego asa z rękawa, a to możliwość odczepienia ekranu, a to cenę. Niewątpliwie jest w czym wybierać, chociaż o p...

W przypadku Toshiba możemy mówić o wysypie nowych urządzeń. Na raz zostały zaprezentowane trzy laptopy konwertowalne i trzy tablety, a każdy z nich chce zaskakiwać czymś innym i wyciągać innego asa z rękawa, a to możliwość odczepienia ekranu, a to cenę. Niewątpliwie jest w czym wybierać, chociaż o przełomie czy zupełnie świeżych pomysłach nie może być mowy. Flagowy model Satellite Radius naśladuje Lenovo Yoga - pozwala obracać ekran o 360 stopni.

Mimo, że pomysł nie jest nowy, nie znaczy, że nie jest praktyczny. Położenie ekranu na płasko, na stole czasem bardzo się przydaje. Pozostawienie samego ekranu, chowając klawiaturę pod spód również. Satellite Radius będzie miał 15,6 calowy ekran o rozdzielczości Full HD, 8 GB pamięci RAM i procesor Intel czwartej generacji. Do tego dysk o pojemności jednego terabajta oraz możliwość wyświetlania obrazu 4K za pomocą HDMI. Urządzenie trafi do sprzedaży z początkiem lipca w cenie 925 dolarów i będzie dostępne tylko przez stronę Toshiba oraz w sklepach BestBuy.

Dwa pozostałe modele noszą nazwę Click 2 i Click 2 Pro i są to laptopy konwertowalne, a więc takie, które pozwalają na odłączenie ekranu i korzystanie z niego jak z tabletu, pozostawiając klawiaturę na specjalne okazje. Oba będą oferowały ekran Full HD o przekątnej 13,3 cala, która ta rozdzielczość wciąż nie stała się standardem w przypadku laptopów o tej przekątnej. Tańszy model będzie posiadał czterordzeniowy procesor Intela (może chodzić o Atoma w tym wypadku), 500 GB dysk i będzie kosztował w okolicach 586 dolarów.

Za to droższy model będzie wyposażony w procesor z serii Core czwartej generacji i obudowę ze szczotkowanego aluminium. Oprócz dysku 500 GB będzie posiadał również 128 GB dysk SSD. Dostępność obu modeli przewidziana jest na czerwiec, a cena Click 2 Pro została wyznaczona na 1028 dolarów.

Tablety

Tablety nie zostały zaniedbane i dla równowagi pojawią się również trzy nowe modele. Dwa z nich reprezentujące rodzinę Encore 2 będą działy pod kontrolą Windows 8.1. Największą zmianą w stosunku do poprzednika będzie znacznie zmniejszona grubość i waga, co było głównym zarzutem wobec pierwszego Encore. Jeden z modeli będzie miał przekątną 8 cali, a drugi 10, jednak oba będą miały niską rozdzielczość 1280×800. Trochę szkoda. Przesiadka z ekranu o wysokiej rozdzielczości np. w telefonie, bywa bolesna w przypadku tabletu, którego większy ekran dodatkowo obniża gęstość pikseli.

Drugą zmianą na plus w stosunku do pierwszego tabletu Encore jest dodanie portu micro HDMI. Oba tablety Toshiba będą działać na procesorach Intel Atom i oferować 10 godzin pracy na baterii oraz możliwość rozszerzenia wbudowanej pamięci o kartę micro SD o pojemności do 128 GB. Będą dostępne wersje 32 i 64 GB wbudowanej pamięci, a ceny będą zaczynać się od 199 dolarów za mniejszy i 269 dolarów za większy model.

Na koniec został najtańszy tablet z systemem Android. Siedmiocalowe urządzenie o nazwie Excite Go będzie posiadało najnowszą wersję systemu Google. Specyfikacja nie robi wrażenia, podobnie jak rozdzielczość 1024×600. Użytkownik dostanie 16 GB miejsca na pliki i gniazdo na karty micro SD. Główną zaletą ma być cena wynosząca zaledwie 109 dolarów.

Źródło informacji i zdjęcia: TechCrunch.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu