Felietony

Torrenty pobierane anonimowo - BitComet wprowadza nową funkcję

Szymon Barczak
Torrenty pobierane anonimowo - BitComet wprowadza nową funkcję
7

Ostatnio pisałem o wynikach badań dotyczących źródeł nielegalnych plików w sieciach p2p i okazało się, że istnieje proceder wrzucania treści przez same organizacje antypirackie, które w dalszej kolejności śledzą i namierzają użytkowników tych sieci. Twórcy BitComet dostrzegli tę sytuację i wynikając...

Ostatnio pisałem o wynikach badań dotyczących źródeł nielegalnych plików w sieciach p2p i okazało się, że istnieje proceder wrzucania treści przez same organizacje antypirackie, które w dalszej kolejności śledzą i namierzają użytkowników tych sieci. Twórcy BitComet dostrzegli tę sytuację i wynikające z nich obawy użytkowników - postanowili z tej przyczyny uruchomić nową funkcję anonimowego pobierania torrentów.

BitComet, aplikacja umożliwiająca korzystanie z sieci BitTorrent, a za pomocą wtyczki także i eMule, przetłumaczona na 52 języki, dostępna dla Windowsa jako pierwsza tego typu aplikacja w wersji 64-bitowej, już od jakiegoś czasu posiada tryb VIP, dzięki któremu użytkownicy mogą pobierać pliki szybciej niż normalnie. Jak opisuje usługę TorrentFreak:

The service is basically a private connection to a high-speed seedbox which accelerates the downloading process of healthy swarms.

Kilka dni temu usługa VIP została rozszerzona o anonimowe pobieranie torrentów. W tym przypadku, użytkownik jest reprezentowany w sieci BitTorrent przez serwer firmy BitComet, który pobiera poszczególne części plików zawartych w torrencie, a następnie przesyła użytkownikowi bezpośrednio część po części. Dzięki temu użytkownik takiej usługi nie musi już dłużej czekać na to, aż podepnie się pod niego odpowiednia liczba seedów, a oprogramowanie użytkownika nie zasysa kilkukrotnie tych samych części pliku, które potem odrzuca. Dzięki usłudze VIP użytkownik ma swojego dedykowanego seeda - serwer BitComet, który wysyła tylko te dane, których użytkownik jeszcze nie posiada. Poza tym, użytkownik nie rozgłasza się w sieci p2p, a jedynie komunikuje się z serwerem firmy.

Rozwiązanie takie owocuje zwiększeniem transferu pobierania pliku oraz anonimowością. Funkcja ta nie jest jednak darmowa. 10GB transferu kosztuje 4,99 dolara, natomiast za 19,99 dolarów dostaniemy 100GB transferu.

Jeśli kogoś interesuje bardziej anonimowość niż zwiększenie szybkości pobierania torrentów, lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usługi VPN. StrongVPN, jedna z największych tego typu firm, oferuje najtańszy pakiet za 7$ miesięcznie, gdzie transfer nie jest limitowany.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

torrentpiractwo