Felietony

[WWDC] Apple uwolniło swój sprzęt mobilny od kabla

Grzegorz Marczak
[WWDC] Apple uwolniło swój sprzęt mobilny od kabla
20

Podczas WWDC Apple ogłosiło, że od najnowszej wersji iOS 5 uwolni wreszcie swoje urządzenia mobilne od kabla. Wcześniej firma, która rozpowszechnia hasło ery post-pc, była obiektem kpin ponieważ do aktywacji czyli możliwości skorzystania z urządzenia ery post-pc potrzebny był zarówno kabel jak rów...


Podczas WWDC Apple ogłosiło, że od najnowszej wersji iOS 5 uwolni wreszcie swoje urządzenia mobilne od kabla. Wcześniej firma, która rozpowszechnia hasło ery post-pc, była obiektem kpin ponieważ do aktywacji czyli możliwości skorzystania z urządzenia ery post-pc potrzebny był zarówno kabel jak również komputer z itunes.

Teraz to się ma zmienić ponieważ od wersji iOS 5 będziemy mogli zarówno aktywować urządzenie jak również aktualizować system bez potrzeby podłączania urządzenia kablem do komputera z iTunes.

Co ciekawe zapowiedziano też, że będziemy mogli synchronizować przez WIFI nasze urządzenie z bibliotekami z iTunes (filmy, muzyka itp. ?). To jednak nie wszystko ponieważ wraz z pojawieniem się usługi iCloud będziemy mogli backupować dane z naszego telefonu (aplikacje, muzyka, kontakt, zdjęcia, konfiguracja) w chmurze - czyli znowu nie potrzebujemy komputera i kabelka.

Pojawiło się też określenie delta update sugerujące, że podczas aktualizacji nie będzie pobierany cały system a jedynie cześć która się zmieniła. Nie wiem natomiast czy dotyczy to tylko aktualizacji systemu czy również programów na iOS (co byłoby bardzo przydatne patrząc na "wagę" niektórych update-ów).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleWWDC