Zakupy

Jaka torba na laptopa będzie najlepsza?

MH
Marcin Hołowacz
12

Być może nie spełni to czyichś oczekiwań, ale nie podam jednej najlepszej torby świata, a zamiast tego postaram się pokazać, że w dzisiejszych czasach jeśli chodzi o wybór… to faktycznie jest w czym wybierać. Być może potrzebujesz tylko czegoś, co pozwoli ci być w ruchu wraz ze swoim laptopem, lecz prawda jest taka, że producenci często nie myślą o tym w tak prosty sposób. Zamiast tego dają nam rozwiązania o których nam się nie śniło – przynajmniej w niektórych przypadkach.

Berg Backpack

Nie ma lepszego sposobu na rozpoczęcie wpisu o torbach na laptopa niż pisanie o… plecaku. Skoro już wiesz, to przejdźmy do rzeczy i zobaczmy co oferuje nam „wynalazek” określany jako Berg Backpack. Być może jest to przykład produktu, który anglojęzyczni ludzie określiliby jako „over the top” czyli skrajnie przesadzonego… w tym wypadku pod względem ilości zabezpieczeń, dodatkowych funkcjonalności czy materiałów z których jest wykonany, ale z drugiej strony nie ma powodów abyśmy się ograniczali w naszych poszukiwaniach, prawda? Jest to również powód z którego można rzucić okiem na plecak, mimo iż szukamy torby.

Początki Berg Backpack są związane z kampanią crowdfundingową na Indiegogo, gdzie twórcy pozyskali ponad 200 tys. dolarów. Mamy zatem plecak o stonowanym wyglądzie, który nie powinien przyciągać zbytniej uwagi. Ponadto zamki są ukryte w taki sposób, aby potencjalny złodziej nie miał do nich łatwego dostępu. Materiał powinien sobie poradzić nawet z cięciami za pomocą noża, a gdy zaskoczy nas np. ulewny deszcz, nie będziemy musieli się martwić o naszą elektronikę, ponieważ Berg Backpack jest dodatkowo wodoodporny. No właśnie… jeśli już mówimy o elektronice, to z łatwością zmieścimy tam laptopa z 15” ekranem, który wejdzie do specjalnego rękawa. Plecak ma jeszcze szereg innych (moim zdaniem mniej istotnych) dodatków, które można zobaczyć np. na stronie podanej w linku na dole.

Więcej informacji.

Padded Computer Bag od firmy Filson

Jeżeli lubisz powtarzać, że to co kupujesz jest “made in USA” i nie masz problemu z wysoką ceną (519 euro), ale za to cenisz sobie bardzo klasyczny wygląd i solidne wykonanie, to chyba mam coś dla ciebie. Filson Padded Computer Bag zmieści nie tylko twojego laptopa z 17” ekranem, ale również… całą masę innych rzeczy, jako że w torbie jest wyjątkowo dużo miejsca, kieszonek i przegródek.

Więcej informacji.

Alienware Vindicator Messenger Bag

Za drogo i za sztywno? Wolisz coś bardziej luzackiego? W takim razie można poszukać czegoś w stylu torby kurierskiej Alienware Vindicator, która nadaje się do laptopów z 17” ekranami. Jest wytrzymała, wodoodporna, wygodna, dobrze chroni sprzęt i prezentuje się całkiem fajnie (choć nie ma już tego klasycznego wyglądu co w przypadku produktu firmy Filson).

Więcej informacji.

Commuter 3.0 Laptop Bag

Wciąż nie trafiłem w twój gust? Wszystko co przedstawiłem było zwyczajnie nudne, a ty wolałbyś coś zdecydowanie bardziej szalonego ze znacznie bardziej żywymi kolorami? W takim razie może rozejrzyj się za torbami, które można „tuningować” wedle uznania? Za przykład posłuży nam Commuter 3.0 Laptop Bag z rickshawbags.com. Poniżej widać moją żółto zieloną propozycję z pomarańczowym wnętrzem, którą sobie zaprojektowałem. Warto pamiętać, że takie rzeczy również wchodzą w grę przy zakupie torby na laptopa.

Więcej informacji.

Nie ma opcji abyś nie znalazł swojej wymarzonej torby na laptopa...

Prawda jest taka, że nikomu nie zastąpię niemal nieskończonych możliwości oferowanych przez narzędzie jakim jest wyszukiwarka internetowa (mogę co najwyżej do czegoś zainspirować). Każdy szuka czegoś innego, natomiast moim zdaniem zazwyczaj jednym z istotniejszych parametrów jest zdolnośc torby czy plecaka do poradzenia sobie z odrobinę trudniejszymi warunkami pogodowomi oraz solidność. Jeśli natomiast chodzi o kwestie wyglądu... to już bezkresne morze, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Osobiście zwracałbym również uwagę na plecaki, bo mimo iż nie prezentują się dobrze np. z garniturem, to jednak są bardzo wygodne.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: