AntywebTV

TOP 5 seriali na HBO GO

Paweł Winiarski
TOP 5 seriali na HBO GO
26

Miłośnicy seriali żyją w tej chwili w raju, chodzi oczywiście o serwisy streamingowe wideo. Jednak nie samym Netfliksem człowiek żyje. Oto 5 najlepszych, moim zdaniem, seriali na HBO GO. Zobaczcie nasze zestawienie.

A dla tych, którzy od ruchomego obrazu wolą słowo pisane.

Rodzina Soprano

Zaczynamy od klasyka, przez wielu uważanego za serial kultowy. Mafijna opowieść o fikcyjnej włosko-amerykańskiego rodzinie z północnego New Jersey. Bossem rodziny jest Tony Soprano, który stara się za wszelką cenę połączyć zawód gangstera z życiem rodzinnym. Czy mu się to udaje? Na tym wątku bazuje cały obraz, przez co swego czasu prezentował bardzo świeże i ciekawe podejście do kina mafijnego. A to spotkało się nie tylko z bardzo pozytywnymi ocenami krytyków, ale przede wszystkim widzów, którzy potrafią oglądać Rodzinę Soprano w kółko. Oglądając ten tytuł warto zwrócić uwagę na sny, które stanowią jeden z najciekawszych motywów z ukrytą symboliką.

Gra o Tron

Jeśli ktoś pyta jaki jest moim zdaniem najpopularniejszy na świecie serial, chciałbym wymienić mojego ulubionego Knight Ridera lub chociaż Airwolfa. Tymczasem ten tytuł bezapelacyjnie przypada Grze o Tron, istnemu fenomenowi, którym podczas emisji kolejnych odcinków żył cały świat. Trudno opisać w kilku słowach ten ogromny świat, wymienić bohaterów czy nawet streścić opowieść. Najłatwiej będzie powiedzieć, że kilka rodów walczy o panowanie nad krainą Westeros. A to oznacza niezłe zamieszanie, gdzie intrygi polityczne ale również seksualne są codziennością. Kiedy jednak złapiecie o co chodzi, każdy seans będzie wycieczką do niesamowicie dobrze zaprojektowanego świata z charakterystycznymi bohaterami, obok których widz nie może przejść obojętnie.
Gra o tron nosiła swego czasu niechlubny tytuł najchętniej piraconego serialu, więc dobrze że można go obejrzeć w pełni legalnie na platformie HBO Go.

Dolina Krzemowa

Zastanawialiście się kiedyś jakby to było żyć w Dolinie krzemowej i spróbować swoich w światowym zagłębiu technologicznym? Richard Hendricks jest pracownikiem wielkiej, żyłującej ludzi korporacji z branży IT, ma jednak genialny pomysł, postanawia więc stworzyć startup. Trafia do inkubatora, gdzie spotyka podobnych sobie pasjonatów programowania. Razem z nimi tworzy firmę Pied Piper, która będzie zarówno nadzieją, jak i powodem do łez. Mała firemka walcząca z wielkimi korporacjami, do tego świetny humor i niezłe zwroty akcji. Jeśli choć minimalnie interesujecie się technologiami i światem wielkiego biznesu, koniecznie obejrzyjcie Dolinę Krzemową. Szczególnie, że forma jest bardzo lekka, a uśmiech nie schodzi z twarzy.

Ślepnąc od świateł

Serial świeży, ale już dziś nazywany polskim majstersztykiem. I jeśli chodzi o warstwę wizualną trudno się z tym nie zgodzić. W naszym kraju nigdy wcześniej nie powstał tak dobrze wyglądający serial, nocna Warszawa nigdy nie prezentowała się tak spektakularnie.A fabuła? Kuba to młody, choć już dobrze ustawiony diler narkotyków, przyjaciel gwiazd. Popada jednak w niemałe problemy, które stawiają jego ułożone, dostatnie życie na głowie.
Naturszczyk, bo nie aktor a raper Kamil Nożyński świetnie pasuje do roli, choć rozumiem jeśli ktoś nazwie go drewnem. Ale to drewno, które bardzo dobrze tu pasuje. Za to Jan Frycz chyba nigdy wcześniej nie zagrał tak dobrze i nawet tylko dla jego roli warto obejrzeć ten serial. Ślepnąc od świateł to pozycja obowiązkowa dla każdego fana polskich seriali i poziom, którego nie musimy się wstydzić.

Westworld

Serial, którego ukryte przesłanie często badano w serwisie Reddit. Ale jak to w takich przypadkach bywa, często zwykła scena potrafi być dziwnie interpretowana - ale dzięki temu o Westworld dużo się mówiło. A to serial z wielkim rozmachem. Opowiada o parku rozrywki, w którym androidy przebierane są w stroje z Dzikiego Zachodu, a bogaci bywalcy placówki mogą robić z nimi co tylko chcą. Jak możecie się domyślić obnaża to wszystkie najgorsze fantazje klientów, co jednocześnie pokazuje, jak mało w człowieku człowieka. Podczas seansu nie raz i nie dwa złapiecie się na tym, że maszyny mają więcej uczuć i lepiej zbudowany kodeks moralny. Westworld to wizualna i konstrukcyjna perełka, która miała być drugą Grą o Tron. Serial aż tak wielkiego sukcesu nie osiągnął, jednak wymieniany jest jednym tchem w zestawieniach najlepszych obrazów ostatnich lat.

Jak sami zauważyliście, na liście znalazły się znane i lubiane seriale cieszące się ogromną popularnością. Ale ta nie wzięła się z powietrza - to po prostu świetne materiały, na które warto przeznaczyć czas. Jeśli podoba Wam się taka lista, następnym razem przygotują te mniej znane produkcje - tak, jak zrobiłem to przy okazji TOP 5 nieznanych perełek na Netflix.

No i oczywiście zachęcam do komentowania - jakie Waszym zdaniem seriale na HBO GO warto obejrzeć?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu