AntywebTV

TOP 5 najlepszych seriali dokumentalnych na NETFLIX

Paweł Winiarski
TOP 5 najlepszych seriali dokumentalnych na NETFLIX
4

Netflix to nie tylko rozrywkowe seriale i filmy. Na platformie znajdziecie również wiele ciekawych dokumentów - zarówno w formie "kinowej", jak i podzielonych na odcinki. Wybrałem dla Was 5 najlepszych.

A dla tych, którzy wolą czytać:

Ikar

Zaczynamy od prawdziwej petardy, która zgarnęła w tym roku Oskara za najlepszy dokument. Ikar przedstawia kulisy dochodzenia amerykańskiego kolarza, który bada aferę dopingową.

Nie jest to jednak zwykłe dochodzenie.

Reżyser Bryan Fogel to kolarz amator, który postanawia spróbować dopingu na własnej skórze. Najpierw startuje więc na czysto by zobaczyć jakie są różnice względem pozostałych sportowców, a później kontaktuje się z rosyjskim ekspertem od dopingu i pod jego okiem zaczyna bawić się w niedozwolone substancje.

Cosmos

Prowadzony przez Neila deGrasse Tysona program to kontynuacja serii z lat 80. ubiegłego wieku. Tym razem Statkiem Wyobraźni powędrujemy tam, gdzie nie zawędrował dotychczas nikt inny. Będziemy więc obserwować najciekawsze wydarzenia na Ziemi, odwiedzimy też przeróżne ciekawe miejsca we wszechświecie. W Cosmosie zachwyca paleta poruszanych tematów, mamy tu zarówno zjawiska natury jak również informacje o największych odkrywcach, wielokrotnie również przeniesiemy się w przeszłość.

The Keepers

Licząca siedem odcinków, wciągająca seria o nierozwiązanej zagadce morderstwa siostry zakonnej w 1969 roku. Gratka dla fanów spraw kryminalnych bowiem razem z twórcami wcielicie się w detektywów amatorów, którzy próbują dociec prawdy. Dokument przyjmuje też bardzo ciekawą formę - to połączenie fragmentów rozmów z dziennikarzami, sąsiadami i krewnymi zamordowanej. Wszyscy starają się odkryć prawdę o tej tragedii.

Planeta Ziemia

Uwielbiam dokumenty tworzone z ogromnym rozmachem, a takim jest bez wątpienia Planeta Ziemia autorstwa stacji BBC. Autorzy przeniosą Was w wiele niesamowitych miejsc na naszej planecie, pewnie takich o istnieniu których nie mieliście nawet pojęcia. Ten dokument charakteryzują niesamowite ujęcia. I nawet tylko dla nich warto zapoznać się z tym materiałem.

Chef’s Table

I na koniec coś dla miłośników dobrego jedzenia. Chef's Table został nominowany do nagrody Emmy, to również jeden z najlepiej ocenianych dokumentów Netfliksa. Nawet jeśli potraficie zrobić coś więcej niż schabowego z ziemniakami, będziecie są serią zachwyceni, pokazuje ona jak wyznacza się trendy w ekskluzywnej gastronomii. No i ujęcia jedzenia są tak dobre, że najlepiej podchodzić do seansu w pełni najedzonym. W przeciwnym wypadku odgryziecie kawałek ekranu.

Obejrzyjcie też nasze pozostałe zestawienia najciekawszych materiałów w serwisie Netflix:

Top 5 seriali Netflix
Top 5 nieznanych serialowych perełek na Netflix
Top 5 filmów Netflix

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu