AntywebTV

To najlepsza Xperia od lat. Recenzja Sony Xperia XZ3 po dwóch tygodniach

Paweł Winiarski
16

Sony wypuszcza kolejne flagowce jak serie z karabinu maszynowego. Ale wiecie co? Xperia XZ3 jest tym, czym chciała być Xperia XZ2 i za te zmiany oraz ulepszenia należy się Sony pochwała.

Wygląd to zawsze kwestia gustu, jednak wyciągając na targach IFA smartfon Sony Xperia XZ3 z pudełka nie widziałem osoby, która powiedziałaby, że urządzenie wygląda źle. Wręcz przeciwnie - wszyscy jednym głosem stwierdzili, że nowy telefon Japończyków prezentuje się świetnie. Pożegnano ten dziwny garb, urządzenie jest jeszcze bardziej dopieszczone wizualnie i bordowej wersji kolorystycznej wygląda elegancko i schludnie.

Największą nowością jest jednak świetny ekran OLED, który względem IPS z XZ2 robi dużą różnicę i kiedy tylko mogłem, oglądałem na nim zarówno YouTube, jak i Netfliksa. Ale żeby nie było tak różowo - smartfon ma też swoje wady i w niektórych aspektach powtarza błędy XZ2, w niektórych wypada niestety gorzej. Reasumując - to jednak bardzo udane urządzenie, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę - szczególnie, że wyróżnia się na tle pozostałych flagowców i nie idzie ślepo za modą podpatrzoną u Apple.

Niedługo na Antywebie pojawi się też tekstowa recenzja Sony Xperia XZ3, dziś natomiast zapraszam do zapoznania się z filmem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu