Opłata za abonament ChatGPT wzrośnie. W przeciągu najbliższych lat może przekroczyć 40 dolarów.
To ulubione narzędzie Polaków. Niebawem będzie jeszcze droższe
OpenAI sprawiło, że ChatGPT znają nawet niedzielni użytkownicy technologii – śmiało możemy pokusić się o stwierdzenie, że słynny chatbot stał się w mainstreamie symbolem rewolucji AI. Liczba użytkowników stale rośnie, bo ChatGPT znajduje coraz więcej zastosowań w życiu codziennym, w związku z czym pojawiają się osoby, skłonne wydać nieco grosza na dodatkowe funkcje, które jeszcze bardziej ulepszą ulubionego asystenta. Twórcy doskonale zdają sobie z tego sprawę i już zapowiadają podwyżki cen za subskrypcję.
ChatGPT będzie droższy – wzrost cen jeszcze w tym roku?
Dziś co drugi gigant technologiczny ma swojego asystenta AI, ale w świadomości przeciętnego internauty król jest tylko jeden – liczba użytkowników oscyluje obecnie w granicach 180 milionów. Według danych z września abonament – rozszerzający funkcjonalność chatbota między innymi o nieograniczoną możliwość generowania obrazów przez DALL·E – opłaca ponad 10 milionów internautów. Aktualne stawki to 20 dolarów miesięcznie za pakiet Plus i 25 dolarów za wariant Team, przeznaczony dla ponad dwóch użytkowników. Na horyzoncie majaczą już jednak świeżo zapowiedziane przez OpenAI podwyżki.
Jak podaje portal Engadet, włodarze OpenAI zapowiedzieli inwestorom, że do końca roku cena subskrypcji Plus wrośnie do 22 dolarów. W perspektywie najbliższych pięciu lat możemy oczekiwać jednak znacznie agresywniejszych podwyżek – mówi się nawet o cenie 44 dolarów za ten sam pakiet.
Wszystko to ma związek z ambitnymi prognozami zarobkowymi. Firma chce do końca roku osiągnąć sprzedaż na poziomie 3,7 mld dolarów – tylko w samym sierpniu OpenAI zainkasowało ponad 300 mln dolarów. Jeśli jednak twórcy ChatGPT utrzymają tempo rozwoju chatbota, to osiąganie wysokich celów nie będzie problemem – już teraz bowiem oprogramowanie zaskakuje naturalnością konwersacji.
Funkcja Advanced Voice wnosi ChatGPT na nowy poziom naturalności
Używanie ChatGPT do rozwiązywania zadań matematycznych, pisania rozprawek czy generowania postów do publikacji w social mediach to zalewie rozgrzewka. Na obecnym etapie największe wrażenie robi konwersowanie z botem niczym z żywą osobą. Jakiś czas temu OpenAI umożliwiło funkcję głosowego uczestnictwa w czatowaniu, które teraz – dzięki opcji Advanced Voice stało się jeszcze lepsze.
Ta pozwala na osiągniecie niedostępnego dotychczas realizmu. ChatGPT może skuteczniej wcielać się w role, błyskawicznie reaguje na przerwanie rozmowy i zmianę tematu. OpenAI zaprezentowało próbkę możliwości w poniższym wpisie na X.
Usługa Advanced Voice będzie udostępniana wszystkim użytkownikom Plus i Team w aplikacji ChatGPT w ciągu tygodnia.Podczas gdy cierpliwie czekaliście, dodaliśmy instrukcje niestandardowe, pamięć, pięć nowych głosów i ulepszone akcenty – niestety OpenAI dopiero na końcu zdradza, że "wszyscy użytkownicy" to jednak zbyt śmiałe stwierdzenie
Niestety ta opcja Advanced Voice nie jest obecnie dostępna w Unii Europejskiej – ani w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Islandii, Norwegii i Liechtensteinie. Dlaczego, skoro w tych krajach tak wiele osób korzysta z chatbota? Tego firma nie wyjaśnia, ale chodzi prawdopodobnie o rozporządzenie AI Act i konieczność dostosowania aktualizacji do specyficznych wytycznych UE.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu