Felietony

To już koniec sieci społecznościowej Grono.net? Teraz to... hosting plików

Grzegorz Ułan
To już koniec sieci społecznościowej Grono.net? Teraz to... hosting plików
68

Tak naprawdę nie wiem jak się do tego odnieść. Jeżeli to jest sposób, w jaki Grono.net chce się pożegnać ze swoimi użytkownikami, to będzie to najbardziej nieprawdopodobne pożegnanie. Bez żadnej wcześniejszej informacji strona grono.net przekierowuje na nowy serwis grono.net.pl, który ma być zwykł...


Tak naprawdę nie wiem jak się do tego odnieść. Jeżeli to jest sposób, w jaki Grono.net chce się pożegnać ze swoimi użytkownikami, to będzie to najbardziej nieprawdopodobne pożegnanie. Bez żadnej wcześniejszej informacji strona grono.net przekierowuje na nowy serwis grono.net.pl, który ma być zwykłym hostingiem plików...

Sytuacja jest o tyle dziwna, że co kilka odświeżeń strony grono.net pojawia się dawna sieć społecznościowa, jednak w nagłówku ma nowy adres strony grono.net.pl.

Sprawdziłem domenę w bazie - http://whois.domaintools.com/grono.net.pl i nie mamy tam podanego właściciela w odróżnieniu do domeny grono.net. Wszystkie linki z Googla z dawnego Grono.net prowadzą do strony błędu.

Na stronę grono.net.pl można się zalogować kontem na grono.net (na razie nie polecam, być może to atak na serwis). Użytkownicy, którzy to zrobili są oburzeni i pytają co z ich forami, grupami i zdjęciami.

Gdy na chwilę pojawia się dawne Grono, nie można się zalogować na swoje konto. W mojej ocenie serwis został przejęty przez hackerów, w przeciwnym wypadku nie mieściłoby się w głowie takie zamknięcie tego serwisu. Tymczasem czekamy na wyjaśnienie zaistniałej sytuacji.

Aktualizacja

Wszystko wskazuje na to, iż to nie był żaden atak hackerski, jednak to, co zostało z grono.net rozsądnie tak można było tylko wyjaśnić. Wygląda na to, że w celowy i zamierzony sposób Grono.net zniknęło z polskiego internetu, domena przekierowuje na Go Daddy, a wszystkie zgromadzone zasoby przez użytkowników przepadły. W serwisie Grono.net.pl, który jest teraz głównie hostingiem plików, powstają nowe grupy dyskusyjne, głównie niezadowolonych z obrotu sprawy użytkowników byłej już sieci społecznościowej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

grono.net