Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

To już koniec, iPad wylądował

GM
Grzegorz Marczak
38

Po miesiącach oczekiwań i spekulacji czy Apple robi urządzenie typu tablet - iPad trafił do rąk pierwszych klientów. Dzisiaj w sklepach Apple w US nastąpiła premiera tego urządzenia. Nie obyło się oczywiście bez kolejek - wydaje się, że przy premierach produktów Apple jest to pewnego rodzaju tradyc...

Po miesiącach oczekiwań i spekulacji czy Apple robi urządzenie typu tablet - iPad trafił do rąk pierwszych klientów. Dzisiaj w sklepach Apple w US nastąpiła premiera tego urządzenia. Nie obyło się oczywiście bez kolejek - wydaje się, że przy premierach produktów Apple jest to pewnego rodzaju tradycja. Nie dlatego, że sprzętu może zabraknąć ale dlatego że ludzie w ten sposób pokazują swoje przywiązanie do marki - jest to pewnego rodzaju happening.

Na kilka dni przed premierą iPada w internecie pojawiły się pierwsze recenzje tego urządzenia. Apple wysłało kilka sztuk do wybranych serwisów o technologiach i gadżetach. Recenzje były raczej pozytywne choć znalazły się też takie w których krytykowano (oprócz oczywistych rzeczy jak brak flash, kamer, usb czy wielozadaniowości) nieporęczną wirtualną klawiaturę, wagę urządzenia. Pojawiło się też kilka szczegółów związanych z aplikacjami takimi jak mail w których podobno nie można tworzyć lokalnych folderów, czy też przeglądarka internetowa w której podobno nie ma zakładek.

Moim zdaniem najlepsze i najbardziej kompleksowe recenzje tego urządzanie znajdziecie na Engadget.com oraz nytimes.com który przygotował recenzję dla geeków oraz dla reszty potencjalnych użytkowników. Najciekawsze fragmenty recenzji zgrupowane w jednym materiale znajdźcie też na gazeta.pl a listę wad i zalet z wszystkich recenzji jakie się pojawiły zebrał w jednym miejscu blog thenextweb.com

Jeden z lepszych filmów pokazujących czym jest tablet apple, jak działa i jak wyglądaTeraz kiedy iPad oficjalnie pojawił się na rynku cała uwaga poświęcona będzie aplikacjom na to urządzenie. Poznaliśmy już pakiet na star jaki znalazł się w App store, ale to zapewne dopiero początek. Choć niektórzy już teraz starają się wykorzystać sytuację i podnoszą ceny nawet do 20 dolarów za aplikację. Moim zdaniem 10 dolarów to granica po przekroczeniu której każdy użytkownik iPada zacznie się poważnie zastawiać czy na pewno dany program jest mu potrzebny i czy warto wydać na niego pieniądze.

Czy iPad jest urządzeniem dla każdego? Z pewnością nie (nie chodzi tutaj o anty fanów apple), moim zdaniem nie jest to substytut przenośnego komputera, ma ograniczenia narzucone przez producenta a wiele osób po prostu może nie potrzebować tabletu mając w domu stacjonarny PC czy laptopa a jako przenośne urządzenie mały zgrabny netbook. O tym dlaczego ja jestem zdecydowany na zakup iPada już pisałem.

Zdjęcie pochodzi z Techcrunch.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPad