Moje przemyślenia

Apple vs Google - sprawdź kto wygrywa na Twitterze!

Grzegorz Marczak
8

Na killerstartups.com znalazłem bardzo sprytny serwis o nazwie twitwinner.com, dzięki któremu jesteśmy w stanie porównać do pięciu wyrażeń pojawiających się na twitterze i sprawdzić, które z nich jest zwycięzcą. Wygranego określa największa liczba tweetów z danym wyrażeniem wysyłanych w ciągu ostatn...

Na killerstartups.com znalazłem bardzo sprytny serwis o nazwie twitwinner.com, dzięki któremu jesteśmy w stanie porównać do pięciu wyrażeń pojawiających się na twitterze i sprawdzić, które z nich jest zwycięzcą. Wygranego określa największa liczba tweetów z danym wyrażeniem wysyłanych w ciągu ostatniej godziny. Dodatkowo w oknie umieszczonym pod wynikami porównania możemy podejrzeć najnowsze wpisy z rywalizującymi wyrażeniami. Mamy też możliwość przejrzeć najpopularniejsze w ostatnim czasie "pojedynki" znanych marek.

Zabawa przednia. Dla przykładu porównałem dwóch gigantów czyli Apple i Google. Zwycięzcą okazało się Google o którym w ostatnich 60 minutach pojawiło się aż 5090 tweetów.

Dane te zmieniają się jednak dość dynamicznie czyli praktycznie przy każdy odświeżeniu strony. Nie można więc mówić o porównywaniu trendów ale raczej o popularności w danej chwili.

Sprawdźmy więc jak wygląda rywalizacja Androida z iPhonem i czy na przykład iPad jest faktycznie teraz numerem jeden wszystkich newsów. Okazuje się, że nadal wygrywa iPhone - może to jednak być spowodowane dzisiejszymi newsami o tym, że mają pojawić się dwa nowe modele tego telefonu.Jak wygląda porównanie przeglądarek ? Najczęściej w ciągu ostatniej godziny na twitterze mówiło się o Chrome, choć duże zainteresowanie wzbudza też Firefox.Twitwinner.com mógłby być bardzo ciekawym narzędziem dla osób zainteresowanych porównywaniem popularności marek. Serwisowi brakuje jednak trochę "ogłady" oraz przede wszystkim większych przedziałów czasowych. Porównywanie twettów z ostatniej godziny to tylko dobra zabawa (choć czasami mogą to być dość przydatne informacje).

PS. Jeśli zrobicie jakieś ciekawe porównanie do wrzućcie komentarz z linkiem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Twittermikroblogi