Mobile

To będzie dobre MWC! Czego możemy się spodziewać?

Tomasz Popielarczyk
To będzie dobre MWC! Czego możemy się spodziewać?
1

Targi w Barcelonie ruszają lada dzień. Już jutro czeka nas bardzo intensywna niedziela. Najpierw poznamy nowości od HTC, a potem (już bliżej wieczoru) zobaczymy nowego Galaxy S6. W poniedziałek z samego rana zaatakuje Microsoft, który na MWC wystawia się po raz pierwszy w historii. Będzie też Sony,...

Targi w Barcelonie ruszają lada dzień. Już jutro czeka nas bardzo intensywna niedziela. Najpierw poznamy nowości od HTC, a potem (już bliżej wieczoru) zobaczymy nowego Galaxy S6. W poniedziałek z samego rana zaatakuje Microsoft, który na MWC wystawia się po raz pierwszy w historii. Będzie też Sony, Huawei, ZTE, Lenovo i wiele, wiele innych. Każdy ma coś fajnego do pokazania.

To będą targi zdominowane przez wearables i im podobne gadżety. Właściwie każda z firm ma w zanadrzu coś - a przynajmniej tak sugerują plotki. Piękny LG G Watch Urbane już został właściwie potwierdzony, smartwatch HTC ciągle gdzieś tam się ukrywa we mgle - podobnie zresztą jak inteligentny zegarek od Huawei, o którym mówi się od niedawna. Trend jest bardzo wyraźny - coraz mocniej stawia się na design i podobieństwo do klasycznych zegarków. Otwartą kwestią pozostaje platforma. Okazuje się, że Android Wear nie oczarował na tyle, by producenci tłumnie rzucili się na niego.

Kwestia smartfonów wydaje się być już rozwiązana - właściwie wiadomo niemal wszystko o HTC One M9 i Galaxy S6 (oraz wariancie Edge). Minione dni były prawdziwym festiwalem przecieków. Poznaliśmy specyfikacje, wygląd, a nawet część nowych funkcji. Zabieg celowy? Nie do końca. Podejrzewam, że to rezultat przedpremierowych pokazów organizowanych dla dziennikarzy. To właśnie tutaj pojawiają się słabe punkty, który wyeliminować nie są w stanie nawet wielomilionowe NDA (umowy poufności). Z drugiej strony istnieje nikła szansa, że na konferencjach zobaczymy coś zupełnie innego .

Znacznie mniej wiadomo o Lenovo, Huawei, ZTE i Sony. Tutaj pojawiły się wyłącznie szczątkowe informacje. Wiadomo jednak, że każda z tych firm pokaże coś nowego. W przypadku Lenovo  mają to być aż cztery urządzenia: Vibe X3, S1, P1 and P1 Pro. Huawei ma wystawić się z następcą modelu X1, a Sony pokazać nowy wodoodporny gadżet (prawdopodobnie Xperię Z4 tablet). Krążą też pogłoski o Lumiach 535 i 1330. Osobiście najbardziej liczę na Project Ara, który również pojawi się na targach. Mam masę pytań i wątpliwości z nim związanych. Mam nadzieję, że krótki kontakt z modularnym smartfonem je rozwieje.

 

Bardzo ciekawie zapowiadają się premiery mniej popularnych platform. Mozilla pokaże system płatności w Firefox OS, Meizu wystawi pierwszego smartfona z Ubuntu, Microsoft zapewne zaatakuje nowym buildem Windowsa 10. Będzie też WebOS od LG i Tizen Samsunga. Ten pierwszy ma napędzać przepięknego LG G Watcha Urbane. Zresztą jeśli chodzi o LG, nie powinniśmy spodziewać się niczego więcej. Flagowy model G4 pojawi się kilka tygodni później (prawdopodobnie). Zamiast niego zobaczymy całkiem pokaźne portfolio słuchawek ze średniej półki.

Słowem - będzie się działo. My na miejscu stawimy się w trzyosobowym składzie i na bieżąco będziemy dostarczać soczystych materiałów: zdjęć, filmów na AntywebTV (koniecznie subskrybujcie zatem nasz kanał) oraz oczywiście artykułów. Ja tymczasem wracam do pakowania. Następny komunikat prosto z Barcelony. Do przeczytania!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu