13

tivix.pl – rozmowy o programach telewizyjnych?

Tivix.pl to startup z moim zdaniem dość dziwnym pomysłem. Ma to być bowiem miejsce w którym prowadzimy dyskusje na temat naszych ulubionych programów telewizyjnych, budujemy listy ulubionych, dodajemy zdjęcia i multimedia związane z najlepszym serialami itp. W celu ułatwienia komentowania programów telewizyjnych w serwisie została przygotowana telemapa czyli narzędzie które pokazuje program telewizyjny (na razie […]

Tivix.pl to startup z moim zdaniem dość dziwnym pomysłem. Ma to być bowiem miejsce w którym prowadzimy dyskusje na temat naszych ulubionych programów telewizyjnych, budujemy listy ulubionych, dodajemy zdjęcia i multimedia związane z najlepszym serialami itp. W celu ułatwienia komentowania programów telewizyjnych w serwisie została przygotowana telemapa czyli narzędzie które pokazuje program telewizyjny (na razie są podłączone tylko TVP1, TVP2, Polsat i TVN) na osi czasu.

Znalazłem więc program który właśnie leci w telewizji czyli Sopot Toptrendy Festiwal 2010 (ciekawe czy znowu gwiazdami będą zespoły typu Lombard :) ). Na stronie poszczególnego programu możemy dodać komentarz, zaznaczyć że lubi się dany kanał lub rozmawiać na chacie na żywo komentując to co się ogląda.
Uwagę moją zwrócił fakt, że tivix.pl wygląda na dość solidny serwis, układ jest dość spójny a design całkiem przyjemny. Jedyne co nie pasuje do całości to logo, które wygląda jakby ktoś przekleił je z innego serwisu.

Nie rozumiem natomiast pomysłu na serwis społecznościowy gdzie komentujemy ulubione seriale – autorzy piszą, że chcą przyciągnąć do siebie wszystkich tych którzy do tej pory o swoich ulubionych programach rozmawiali na forach dyskusyjnych, czy w komentarzach na różnych serwisach www.

Szczerze mówiąc wolałbym dodać wpis z komentarzem na temat np. Toptrendy na Facebooku gdzie mam więcej znajomych i znam więcej ludzi niż w nowo powstałym tivix.pl. Podejrzewam, że dokładnie tak samo jest w przypadku uczestników for dyskusyjnych czy tych którzy komentują treści w swoich ulubionych portalach. W serwisie brakuje mi też treści – wprawdzie jest lista programów dla czterech największych polskich stacji, ale oprócz tego przydałoby się uzupełnić zdjęciami, opisem i fragmentami filmów te najbardziej popularne programy.

Mam jednak nadzieje, że się mylę. Nie jestem z pewnością w targecie tego typu startupów i całkiem możliwe, że błędnie oceniam ich potencjał i to w jaki sposób będą odbierać taki serwis użytkownicy.