Mobile

Tinder pozwoli "prześwietlić" osobę, z którą chcecie się spotkać

Konrad Kozłowski
Tinder pozwoli "prześwietlić" osobę, z którą chcecie się spotkać
6

Należące do Match Group aplikacje, w tym Tinder, wkrótce pozwolą prześwietlić osobę, z którą chcemy się spotkać.

Aktualna sytuacja, która zmusza nas do izolacji społecznej i powoduje brak możliwości swobodnego przemieszczania się, a także bywania w takich miejscach jak puby, restauracje, kawiarnie, kluby, uczelnie, koncerty i imprezy sportowe oraz inne, wpływa także na deficyt szans na spotkanie innych osób. Aplikacje pokroju Tindera są więc dziś wybawieniem, bo w bezpieczny sposób na odległość można zawierać nowe znajomości. Wielokrotnie jednak przekonaliśmy się, że podawane przez innych informacje i dane nie muszą być prawdziwe, dlatego właściciele aplikacji w Match Group inwestują w Garbo.

Garbo to organizacja non profit zajmująca się weryfikowaniem i prześwietlaniem użytkowników na podstawie zaledwie nr telefonu oraz pełnego imienia i nazwiska. Nie znamy dokładnej kwoty inwestycji, ale ma to się przełożyć na wdrożenie technologii do aplikacji Tindera i innych.

Jak będzie można sprawdzić drugą osobę na Tinderze?

Dzięki niej możliwe będzie sprawdzenie historii przemocy oraz aresztowań. Oficjalna lista mówi dokładnie o: "publicznych rejestrach zgłoszeń przemocy lub nadużyć, w tym aresztowań, wyroków skazujące, zakazów zbliżania się, nękania i inne brutalne przestępstwa". Co ciekawe, system przyjmuje odręcznie składane "raporty policyjne, nakazy ochrony / zakazu zbliżania się i inne dokumenty prawne, które informują o znęcaniu się, molestowaniu lub innych przestępstwach.", choć jeszcze ta funkcja zdaje się nie działać. Garbo zaznaczyło jednak, że nie będzie publikować informacji o zarzutach dotyczących posiadania narkotyków oraz wykroczeń drogowych.

Co ważne, takie funkcje na Tinderze nie będą zupełnie darmowe - Garbo wciąż stara się je wycenić współpracując z Match Group. Nie wiadomo, czy możliwość prześwietlenia innego użytkownika będzie wiązać się z jednorazową opłatą czy może wjedzie w skład subskrypcji. Match deklaruje, że nie będzie udostępniać Garbo danych o swoich użytkownikach.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu