Moje przemyślenia

Tim Cook zapowiada nowe produkty. Czy Apple znów zaskoczy czymś przełomowym?

Marcin Kamiński
35

Tim Cook, zajmujący stanowisko przewodniczącego w firmie Apple, ujawnił kilka ciekawych szczegółów na temat najbliższej przyszłości spółki. Nie wprost, lecz swoimi słowami Cook zapowiedział pełniejszą integrację systemu operacyjnego iOS z najpopularniejszym serwisem społecznościowym świata – Faceboo...

Tim Cook, zajmujący stanowisko przewodniczącego w firmie Apple, ujawnił kilka ciekawych szczegółów na temat najbliższej przyszłości spółki. Nie wprost, lecz swoimi słowami Cook zapowiedział pełniejszą integrację systemu operacyjnego iOS z najpopularniejszym serwisem społecznościowym świata – Facebookiem. „Możemy zrobić z nimi więcej, bądźcie w pogotowiu” – stwierdził. Dowiedzieliśmy się również o trwających pracach nad rozwinięciem możliwości Siri – technologii rozpoznawania mowy, zastosowanej po raz pierwszy w telefonach iPhone 4S. Co jeszcze nowego przygotowuje marka Apple?

Przemówienie prezesa Apple miało miejsce z okazji konferencji D10, zorganizowanej przez portal AllThingsD. Podczas swojego wystąpienia Tim Cook poruszył między innymi temat Facebooka, o którym jest głośno głównie ze względu na ostatni giełdowy debiut. Jak zapewnił Cook, spodziewać możemy się ciekawych wydarzeń związanych z działaniem tego serwisu społecznościowego na systemach operacyjnych iOS:

„Pragniemy zapewnić naszym klientom najprostszą metodę na robienie rzeczy, które chcą robić. Facebook ma miliony użytkowników. Chcemy, aby mieli jak najlepsze doświadczenia na naszej platformie”.

Niestety Tim Cook nie ujawnił w szczegółach na czym zacieśnienie współpracy Apple i Facebooka ma polegać, jednak chodzi najprawdopodobniej o integrację serwisu społecznościowego z mobilnym systemem iOS 6, dzięki czemu przeglądanie czy umieszczanie statusów stanie się łatwiejsze niż do tej pory.

Większa integracja telefonów i tabletów z Facebookiem to jednak nie wszystko, nad czym pracuje obecnie Apple. Już na 11 czerwca, na konferencję WWDC, Tim Cook zapowiedział prezentację nowych, ciekawych rzeczy. O co chodzi? Między innymi o ulepszoną wersję Siri, która ma nas zaskoczyć zupełnie nowymi możliwościami. Reszta pozostaje rzecz jasna tajemnicą. Różne źródła mówią o także o iPadzie z ekranem o wielkości 7” i o nowej telewizji. Na szczęście koniec domysłów nastąpi już za niecałe dwa tygodnie.

Źródło obrazka: 1, 2.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Appletim cook