Felietony

Pamiętacie Klikr.pl? Można go kupić na Allegro

Grzegorz Marczak
Pamiętacie Klikr.pl? Można go kupić na Allegro
22

To miał być polski Stumbleupon. W październiku 2011 opisywał go na Antyweb Grzegorz Ułan Co to jest Klikr? Z demonstracji działania serwisu, przedstawionego w uproszczonej formie graficznej, dowiadujemy się, iż po określeniu własnych zainteresowań, serwis będzie podsyłał nam wybrane przez siebie,...

To miał być polski Stumbleupon. W październiku 2011 opisywał go na Antyweb Grzegorz Ułan

Co to jest Klikr? Z demonstracji działania serwisu, przedstawionego w uproszczonej formie graficznej, dowiadujemy się, iż po określeniu własnych zainteresowań, serwis będzie podsyłał nam wybrane przez siebie, zgodne z naszymi preferencjami, treści. My będziemy oceniać ich trafność i przydatność. Serwis, na tej podstawie, będzie się „uczył” i udostępniał nam, z biegiem czasu, coraz bardziej dopasowane do naszych zainteresowań materiały, znalezione w sieci.

Niestety po 8 miesiącach autorzy zdecydowali się wystawić serwis na Allegro za cenę bliską 30 tysięcy złotych. Za tę kwotę kupuje się tak naprawdę sam skrypt ponieważ liczba 2,5 tysięcy zarejestrowanych użytkowników czy ponad 100 tysięcy linków w bazie nie jest dużą wartością. Osobiście mam wrażenie, że na niektóre rodzaje serwisów internetowych jesteśmy po prostu za małym kraje.

Trudno mi wyobrazić sobie aby w Polsce dość specyficzny serwis tego typu był w stanie zainteresować kogoś więcej niż grupę zaawansowanych użytkowników. Nie mówiąc już o tym, że dla mainstreamowego użytkownika Facebook staje się miejsce odkrywania ciekawych informacji, które rekomendowane są przez znajomych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup