Antyapps

Szukasz pomysłu na swój Instagram? Podziel zdjęcia na mniejsze kwadraty (bez znaków wodnych!)

A
Antyapps
0

Jeśli regularnie zaglądacie na Instagram, na pewno nie raz spotkaliście się już z nieszablonowym i kreatywnym podejściem do publikowania zdjęć. Wiele osób dba o spójność swoich kont, nie tylko na pojedynczych zdjęciach, ale również w widoku siatki, gdzie fotografie wyświetlane są w trzech równych...

Jeśli regularnie zaglądacie na Instagram, na pewno nie raz spotkaliście się już z nieszablonowym i kreatywnym podejściem do publikowania zdjęć. Wiele osób dba o spójność swoich kont, nie tylko na pojedynczych zdjęciach, ale również w widoku siatki, gdzie fotografie wyświetlane są w trzech równych rzędach. Jednym z popularniejszych patentów na wyróżnienie fotografii jest pocięcie zdjęcia na kilka równych kwadratów i opublikowanie 3, 6 lub 9 zdjęć, które stworzą razem jeden, wielki obrazek. Jeśli nie wiecie jak dokonać takiego podziału lub szkoda wam czasu na zabawy z Photoshopem - dziś przychodzę do was z aplikacją, która ułatwi to zadanie i zrobi to całkowicie za darmo!

Potrzebowałem darmowej aplikacji, która podzieli moje kwadratowe zdjęcie na dziewięć równych części. Okazało się, że znalezienie takiej produkcji nie jest wcale takie proste. Większość aplikacji, które pobrałem z App Store, owszem umożliwiała pocięcie grafiki za darmo, ale w którymś rogu zawsze pojawiał się znak wodny z logotypem. Jego usunięcie wymagało skorzystania z mikropłatności. Nie były to może szczególnie wysokie kwoty (zazwyczaj od 5 do 15 złotych), ale nie wierzyłem, że w całym wielkim sklepie z aplikacjami nie ma ani jednej, całkowicie darmowej produkcji tego typu. Poszukiwania w końcu się opłaciły i tak trafiłem na Tile Pic - Photo Banner Editor.

Na wstępie muszę was uprzedzić, że korzystając z tego narzędzia trzeba pójść na kompromis. Nie spodziewajcie się ani szczególnie pięknego interfejsu, ani całkowicie bezproblemowego działania. W aplikacji wielokrotnie natrafiałem na przyciski prowadzące do nikąd (np. zero ramek w zakładce „frames”) i często zdarzało się, że klikanie w niektóre przyciski po prostu przestawało działać. Pamiętajmy jednak, że jest to jedno z niewielu narzędzi w App Store, które pozwala dzielić zdjęcia na kwadraty całkowicie za darmo i bez jakichkolwiek znaków wodnych. Chcąc zaoszczędzić, będziemy musieli przełknąć nieintuicyjny interfejs i wszystkie wymienione problemy.

Aplikacja oferuje trzy różne narzędzia. Pierwsze z nich pozwoli podzielić zdjęcie na kwadraty. W ten sposób możemy stworzyć od 1 do 9 kafelków. Drugie narzędzie oferowane przez Tile Pic to klasyczny edytor do zdjęć pozwalający nakładać filtry i dokonywać kreatywnych przeróbek. Ostatnia z funkcji umożliwia tworzenie bannerów składających się z 3 kwadratowych zdjeć. Z tego rozwiązania skorzystają osoby, które prowadzą swój Instagram „pasami” - za każdym razem dodając 3 fotki ułożone jedna obok drugiej. Tu, warto pochwalić tła na których możemy wkleić nasze zdjęcia. Prezentują się one naprawdę oryginalnie i o dziwo, nie wyglądają tandetnie.

Obsługa Tile Pic może być czasami problematyczna, ale finalny efekt cięcia zdjęć na kwadraty będzie zadowalający. Jeśli szkoda wam kilku złotych na płatne aplikacje tego typu - polecam pobranie tego narzędzia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: