Moje przemyślenia

Mam dla TVP przykrą wiadomość. Nie rozejdzie się po kościach

GM
Grzegorz Marczak
98

Z czym kojarzy mi się Telewizja Polska? Głównie z naciąganiem faktów, polityką i nierzetelnym dziennikarstwem na zamówienie rządzącego ugrupowania. Nie przeczę, że gdy w końcu TVP umrze kilku programów będzie mi brakowało, ale też rozstaną się z TVP jako całością bez smutku i żalu. Dlaczego? Dob...

Z czym kojarzy mi się Telewizja Polska? Głównie z naciąganiem faktów, polityką i nierzetelnym dziennikarstwem na zamówienie rządzącego ugrupowania. Nie przeczę, że gdy w końcu TVP umrze kilku programów będzie mi brakowało, ale też rozstaną się z TVP jako całością bez smutku i żalu. Dlaczego?

Dobrym przykładem jest skandaliczny materiał jaki wypuściło TVP Kraków na temat europejskiego festiwalu gier komputerowych. Dawno nie widziałem tak idiotycznego pseudo reportażu, tak tendencyjnego i stworzonego od początku z pewną tezą, którą przy odpowiednim zamykaniu oczu bardzo łatwo udowodnić.

Zobaczcie zresztą sami:

Nie wiem czy można gorzej opisać branżę gier komputerowych i graczy w Polsce niż przez tak tendencyjny materiał. TVP zrobiło z graczy psychopatów i ludzi z poważnymi zaburzeniami psychicznymi nadającymi się do natychmiastowego leczenia i wręcz odizolowania od społeczności. Równie dobrze można by przy okazji konferencji branżowej zrobić program o uzależnieniu od internetu a przy okazji światowego dnia książki nakręcić materiał o ślepocie i wadach wzroku wywoływanych przez czytanie.

Co jednak gorsze, dziennikarz TVP który korespondował w tej sprawie z ludźmi z natemat.pl wykazywał się pychą i butą, której się nie spodziewałem. Tak jakby zapomniał, że żyjemy już w innych czasach gdzie nawet duże media ,korporacje a ostatnio nawet rządzący już dostawali od "społeczności" nauczkę i przepraszali za swoją arogancję.

TVP reaguje jednak na krytykę tak jak na "duże medium" z lat 90tych przystało. My tu jesteśmy telewizja i wiemy jak kręcić programy, poza tym mamy rację.

No i tutaj szanowna telewizja się myli. Wy już nie jesteście najważniejszym medium, przespaliście erę internetu, zgubiliście kontakt z społecznością a wasi redaktorzy powinni przejść intensywny kurs na temat social media zanim następnym razem odburkną komuś z "nowych mediów".

Niestety mam jeszcze jedną przykrą dla TVP informacje. Nie rozjedzie się po kościach. Wymierzyliście swoim pseudo reportażem policzek dość silnej i głośnej grupie, która jest bardzo aktywna w nowych mediach. Co gorsze sprzedaliście też klapsa bardzo dobrze rozwijającej się Polskiej branży gier, która odnosi bardzo duże sukcesy na arenie międzynarodowej.

Akcja protestacyjna na Facebooku już się rozkręca - w tej chwili przyłączyło się do niej blisko 2000 osób. Gorąca zachęcam do wyrażenia swojego poparcia dla akcji. Jeśli chcecie przeczytać więcej o celach i powodach protestu zapraszam na stronę organizatora akcji czyli Marcin M. Drewsa z Can't Stop Games

Na chwilę obecną akcje popierają między innymi Onet i Gram.pl - ale to dopiero początek jestem pewien, że w przeciągu kilku dni licznik na FB mocno skoczy a do protestu przyłączą się kolejne portale i serwisy internetowe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

protestTVPGryTVP2