Startups

Glance za 200 złotych przemieni każdy zegarek w smartwatch

Tomasz Krela
11

Nie ulega wątpliwości, że to nie Google Glass, a wszelkiej maści inteligentne zegarki będziemy widywali najczęściej z kategorii „wearable device” na polskich ulicach. Opaski, czy też zegarki, łączące się z naszym smartfonem, to ciekawe urządzenia, które jednak często odstraszają swoim wzornictwem or...

Nie ulega wątpliwości, że to nie Google Glass, a wszelkiej maści inteligentne zegarki będziemy widywali najczęściej z kategorii „wearable device” na polskich ulicach. Opaski, czy też zegarki, łączące się z naszym smartfonem, to ciekawe urządzenia, które jednak często odstraszają swoim wzornictwem oraz ceną. W serwisie Kickstarter pojawił się projekt urządzenia Glance, które zamieni nawet najstarszy zegarek, odziedziczony po dziadku, w inteligentny zegarek.

Zadziwia mnie w sumie, że nikt wcześniej nie wpadł na pomysł stworzenia takiego urządzenia. Glance jest małym gadżetem, który będziemy umieszczali pod paskiem naszego ulubionego zegarka. Dostępny będzie w trzech rozmiarach tak, by dopasować się idealnie do danej szerokości paska, czy bransolety. Dobór odpowiedniego rozmiaru jest kluczowy, gdyż Glance posiada również wyświetlacz, wykonany w technologii OLED, na którym wyświetlane są treści powiadomień.

Glance łączy się ze smartfonami z systemami Android oraz iOS przy pomocy technologii Bluetooth. Twórcy tego urządzenia stworzyli również odpowiednią aplikację mobilną, przy pomocy której skonfigurujemy działanie tego dodatku do zegarka. Projekt ma zapewniać wszelkie funkcje znane ze smartwatchy. Tym samym na wyświetlaczu Glance pojawi się informacja, kto dzwoni, o tym fakcie powiadomieni zostaniemy również przy pomocy wibracji oraz powiadomień dźwiękowych. Na niewielkim wyświetlaczu odczytamy również treść wiadomości SMS, czy pochodzących z komunikatorów internetowych.

Dzięki wyposażeniu Glance w szereg czujników, możemy przy pomocy gestów sterować również np. telewizorem, czy naszym komputerem. Bez trudu włączymy i wyłączymy odtwarzanie filmu w serwisie YouTube. Jak przystało na inteligentny zegarek, Glance będzie również śledziła naszą aktywność fizyczną i zadba abyśmy wykonali dzienne minimum.

 

Ten wodoodporny dodatek do zegarka kosztuje równowartość 200 złotych. W porównaniu do cen niektórych zegarków, to atrakcyjna cena. Dodatkowo możemy korzystać cały czas z naszego ulubionego tradycyjnego zegarka. To właśnie tego typu urządzenia, gadżety, zegarki, biżuteria, czy opask,i które podłączymy do smartfona będą stawać się coraz popularniejszymi rzeczami wśród konsumentów. Z jednej strony dają nam wolność, a z drugiej jeszcze bardziej nas uwiązują i szerzą FOMO, ale to temat na osobny wpis, który już niedługo zredaguje.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu